Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 11 квітня 2014 р.

Новіков підтримав окупантів, а потім утік до Москви

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на Інтерфакс, секретар Одеської єпархії УПЦ МП протоієрей Андрій Новіков терміново виїхав до Москви, щоб "врятуватися від можливих переслідувань". "Я перебуваю в Москві. Мені подзвонив той самий слідчий, який нещодавно приїжджав за протоієреєм Олегом Мокряков зі спецназом СБУ. Він сказав, що я проходжу як свідок у справі проросійського активіста Антона Давидченко, і вони викликають мене на допит в Київ. Я йому повідомив свою адресу в Одесі і попросив надіслати мені повістку", - повідомив секретар єпархії . 

За словами Новикова , слідчих зацікавили його телефонні розмови з арештованим Давидченко і низкою російських діячів. "Це був для мене ключовий момент. Наскільки я знаю, закон на Україні забороняє прослуховувати телефони, тобто людині не може бути поставлено в провину, що і з ким він обговорює в приватних бесідах. Це абсолютне беззаконня . Я вирішив не чекати того, що відбувалося з отцем Олегом, і вночі полетів до Москви" , - сказав отець Андрій. 

Він повідомив,  що в Одесі у нього залишилися мати, дружина і дочка . "Я хочу служити у себе в храмі, зі своїм архієреєм, зі своїми прихожанами, бути зі своїми родичами. Я корінний одесит, але зараз відчуваю себе вигнанцем. Я не можу поки знаходитися на Україні в умовах, коли мене явно переслідують і по таких приводах викликають на допит в Київ Ми знаємо долю людей, які потрапляють туди на допити: вони не повертаються" , - сказав Новіков.

Залишається тільки запитати цього діяча, якщо він не винен, то чого так страшно боїться?