Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 30 квітня 2014 р.

На Львівщині й Харківщині підпалені храми УГКЦ і УПЦ

У ніч з 28 на 29 квітня 2014 року у Львові підпалили студентський храм Святого Володимира УГКЦ, що знаходиться на території студентського містечка Національного лісотехнічного університету. На Харківщині 29 квітня в Хрестовоздвиженському храмі УПЦ (МП) міста Ізюм також сталася пожежа внаслідок дій зловмисників, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ і Оrthodoxy.org.ua.

Греко-католицький храм Святого Володимира зведений у 2011 році і своє душпастирське служіння протягом останніх трьох років тут звершує о. Богдан Кулик. «Рано-вранці, близько 5.30, мені зателефонували і повідомили, що горить храм, у якому я душпастирюю. Прибувши на місце, я побачив, що обгоріла тільки стіна церкви. Крім цього, я також помітив, що стіни храму облиті бензином. Збереглася навіть пластикова пляшка, в якій знаходилася ця суміш»,- сказав у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ о. Богдан. 


За словами священика, жодних передумов для підпалу не було. «Це було як грім серед ясного неба», - ділиться студентський капелан. Вогонь не завдав значної шкоди церковній будівлі, бо пожежники встигли вчасно його погасити. Обгоріла лише одна – ліва – сторону храму. «Це Боже чудо, що храм не згорів. Ще б 5-10 хвилин - вогню було б не спинити», - продовжив він. Священик вважає, що відтепер храм потрібно охороняти всіма можливими способами -- цю відповідальність повинні взяти на себе студенти, прихожани храму і всі люди доброї волі. 

В протилежному регіоні країни - на Харківщині - 29 квітня в Хрестовоздвиженському храмі УПЦ (МП) міста Ізюм також сталася пожежа. За попередньою версією храм горів внаслідок підпалу, - повідомляє проект obrii.com.ua. Зловмисники пробралися в храм, але, не знайшовши коштів, які збиралися вкрасти, влаштували підпал, намагаючись приховати сліди злочину. 


Пожежники швидко ліквідували загоряння. Ведеться розслідування злочину. Хрестовоздвиженська церква в Ізюмі побудована в 1809-23 рр.. на кошти парафіян. Збереглися розпис купола й живопис на стінах, виконанний художниками школи Васнецова.