Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 23 квітня 2014 р.

Послання Патріарха Варфоломія до українського народу

Послання Його Всесвятості Патріарха Варфоломія до благочестивого українського народу з нагоди Тріумфального Входу Господа нашого Ісуса Христа в святе місто Єрусалим. 

Ваші Високоповажності, політичні та церковні провідники православного народу України; улюблений і дорогий православний народе України: Слава Ісусу Христу! 

Велика Свята Матір-Церква Христова Константинополя вважає українську націю і її народ, як дорогих синів і дочок, що народилися на берегах святих вод Хрещення Дніпровської купелі. З часів нашого попередника Святого Фотія Великого, любов Матері-Церкви до її благочестивих християн вашої землі ніколи не зменшувалась. 

Вселенський Патріархат усвідомлює ті складні випробування, що випали на долю благословенного українського народу сьогодні. Крім того, ми визнаємо глибокі рубці та відкриті рани від жахливого Голодомору, світових війн 20-го століття та тиск на націю, що чинився десятиліттями тоталітарного деспотизму. Ось чому ми користуючись цією можливістю, з нагоди святкування Тріумфального Входу Господа нашого до Єрусалима, закликаємо всіх благочестивих православних християни України, зберігати "єдність духу в союзі миру". (Єф. 4,3) 

Царство Христове не від світу цього, як і Він Сам сказав Пилатові: "Царство моє не від світу цього" (Ів. 18,36) В "Тріумфі", про яке сповіщає Вербна Неділя, ми святкуємо перемогу любові над ненавистю, істини над брехнею і життя над смертю. Ми віримо, що добра воля Українського Народу досягне успіхів та принесе зцілення та остаточне примирення. Що ж до тривалих церковних суперечок то ми знаємо, що з Благодаті Божої та за погодженням усіх Предстоятелів Автокефальних Православних Церков, Святий і Великий Синод Православної Церкви буде скликано нами тут в 2016 році. 

Послання Його Всесвятості Патріарха Варфоломія до благочестивого українського народу
Ми щиро сподіваємось і молимося, що до того часу, всі розбіжності можуть бути зцілені заради єдності українського народу. Ми заохочуємо Вас заповнити свою віру словами Псалмоспівця: “Як то добре і як то гарно, коли брати живуть у згоді! Як миро на голові, що сходить на бороду, на бороду Ааронову, що сходить на краї одежі його. Як роса єрмонська, що спадає на гори Сіонські. Бо там посилає Господь благословення і життя навіки”. (Пс. 133) 

Возлюблені діти України, з нашого Патріаршого та Апостольського Престолу, ми по-батьківськи закликаємо вас зустріти ваше сьогоднішнє випробування з непохитними серцями та хоробрим розумом. Нехай в цю Вербну неділю, слова Святого Апостола наповнюють вас, і “мир Божий, який перевищує усякий розум, збереже серця ваші й помисли ваші в Христі Ісусі.” (Флп. 4,7) 

Нехай Всемилостивий Утішитель Бог збереже і благословить Україну, Православ'я та весь Його народ. Амінь. 

Вселенський Патріархат, Вербна неділя 2014 
 † Варфоломій, Константинопольський Патріарх