Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 1 квітня 2014 р.

ЯнуковичЛікс розкрив таємниці Московського Патріархату

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», справжньою сенсацією стало оприлюднення документів режиму Януковича на ресурсі YanukovychLeaks. Особливо цікавими, на наш погляд, є документи стосовно діяльності Московського Патріархату в Україні. Нещодавно на сайті було оприлюднено доповідну записку екс-президенту Януковичу стосовно стану справ в Українській Православній Церкві. Наводимо документ повністю: 

ОСОБИСТО 

Стосовно митрополита Володимира та розвитку ситуації в УПЦ Предстоятель УПЦ митрополит Володимир (Сабодан) перебуває у реанімаційному відділенні Київського міського центру серця. Стан його здоров'я оцінюється як середньої тяжкості. З кожним днем лікарі фіксують позитивну динаміку лікування митрополита Володимира. Він почав розмовляти, більше часу перебуває у сидячому положенні, іноді стає на ноги тощо. 

12 лютого п.р. Предстоятеля УПЦ відвідали намісник Києво- Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь) разом з намісницею Зимненського жіночого монастиря ігуменею Стефаною (Бандурою). 

У той же час, вікарій Чернівецької єпархії архієпископ Хотинський Мелетій (Єгоренко) розповсюджує серед окремих “ ієрархів інформацію про нібито 'досягнуті домовленості і між ймовірними кандидатами на посаду Предстоятеля УПЦ - митрополитами Бориспільським і Броварським Антонієм (Паканичем) та Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм (Березовським) щодо обрання останнього на митрополичий престол На Термін 5 років (митрополиту Онуфрію у 2019 році виповниться 75 років), після чого він піде на спокій, визначивши своїм наступником митрополита Антонія. Проте, останній заперечує про існування таких домовленостей, припускаючи, що це може бути провокацією проти нього.

ЯнуковичЛікс розкрив таємниці Московського Патріархату
Водночас, митрополит Антоній продовжує намагання заручитися підтримкою на посаду глави церкви як з боку українських посадовців, так і Московської патріархії.

Так, 9 лютого п.р. він провів зустріч з радником Президента України С.Льовочкіним, 10 лютого п.р. - головою відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополитом Волоколамським Іларіоном (Алфеєвим), 12 лютого п.р. - керівником Управління гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України Ю.Богуцьким, а наприкінці лютого планує зустрітись з главою РПЦ патріархом Кирилом (Гундяєвим).

Оригінал документут за цим посиланням.