Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 12 квітня 2014 р.

Митр. Іоасаф із УПЦ КП запросив митр. Андрія з УАПЦ об'єднатися перед страхом "кремлівських штиків і танків"

Звернення Єпархіальної Ради Івано-Франківської єпархії УПЦ КП з приводу необхідності невідкладного подолання розділення між УПЦ КП і УАПЦ в Івано-Франківській області.  

У теперішній доленосний момент історії українського народу, як ніколи очевидною є потреба, відкласти незгоду і особисті інтереси. Після Майдану та революції, після Кримської кризи, українське православ'я стоїть на порозі нового періоду своєї історії. Очевидно, що саме зараз — час ліквідовувати непорозуміння і розділення. 

Майбутнє єдиної України, нашого рідного і спільного дому, зараз важливіше, ніж будь-які питання, які розділяють нас. Але якщо ми зараз заради перемоги України не відкладемо руйнівні суперечки навколо цих питань – завтра на кремлівських штиках і танках на нашу землю може прийти страшна біда війни, окупації, репресій. 

Тоді нинішні непорозуміння так чи інакше перестануть бути важливими. Згуртованість та самовіддана боротьба в обороні рідного дому забезпечувала перемогу навіть над значно численнішим і сильним агресором. Адже Бог не в силі – Бог у правді. Тому, для зміцнення і подолання розділення Православної Церкви в Україні нам необхідно об'єднатись у єдину Помісну Українську Православну Церкву. 

Впевнені, цього хоче український народ, бо в єдності сила. Існуюче розділення тісно пов'язане з розділенням у суспільстві. Єдина Помісна Православна Церква повинна і могла би відігравати потужну миротворчу та об'єднуючу роль в суспільстві, сприяти порозумінню між різними силами, недопущенню розпалювання ворожнечі на національній, релігійній, регіональній, мовній основах. Цим зверненням ми звертаємося до, Вас Високопреосвященнійший владико Андрію, духовних отців і парафіян УАПЦ на теренах Галичини. 

Всі попередні спроби прийти через діалог до об'єднання наших Церков були малоплідними. Але згадаймо, що при патріархах Мстиславі та Володимирі наша Єпархія належала до УПЦ КП. Вам, владико Андрію, краще ніж нам відомо, що діяльність митрополита Мефодія на чолі УАПЦ привела її до глибокої кризи. 

Для подолання розділення між УПЦ КП і УАПЦ в Івано-Франківській області
У цей важкий для нашої Батьківщини час, ми звертаємося до Вас, зі словами заклику до подолання розділення, наше служіння Богові – є служіння православному народу України. Тому у ці найбільш відповідальні та доленосні для українського народу дні, ми невідкладно повинні розпочати процес об'єднання. 

Чекаємо з вашого боку якнайшвидше подолати незрозуміле для парафіян, невиправдане розділення між нами. Нас, мабуть, розділяють особисті амбіції і користолюбство. Є можливість це виправити і послужитись щиро Богу, Україні і народу, який хоче об'єднання і просив цього на Майдані. Не згадуймо про наші вчинки і кроки у минулому, а дивімося в сьогодення і у майбутнє, як нам об'єднатись в області, а згодом це пошириться і по всій Україні. 

Ми звертаємося безпосередньо до тих, хто представляє реальну повноту УАПЦ, а це залишилась тільки Івано-Франківська і Львівська Єпархія. Священний Синод нашої Церкви від 22.02.2014 року гарантував збереження в складі Київського Патріархату цілісності структури Львівської та Івано-Франківської єпархій УАПЦ на чолі з їх нинішніми архиєреями. Духовенство Івано-Франківської Єпархії УПЦ КП закликає своїх братів та сестер із УАПЦ до порозуміння і об'єднання в єдиній церкві. 

Саме нам, православному духовенству нашої області, дається шанс показати приклад любові, єдності і миру – адже ці християнські чесноти необхідно втілити в життя і в Українській державі. 

Ваше Високопреосвященство митрополите Андрію, дорогі отці, брати і сестри, настав час від слів про необхідність об'єднання переходити до справ, бо лише у справах виявляється щирість нашого спільного бажання – припинити розділення Церкви в нашій області і в подальшому на Україні. Нехай Бог допоможе нам у добрій справі на благо Церкви, України і народу! 

Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф (Василиків)
8 квітня 2014 року Божого м. Івано-Франківськ