Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 6 квітня 2014 р.

«Зима, що нас змінила». Відео

В ефірі каналу «1+1» відбулась прем’єра першого фільму «Небесна сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». «Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо скільки людей насправді входить до небесної сотні … Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті, чи був замордований з самого початку Євромайдану», – йдеться у анотації до фільму у Youtube.

Як зазначає генеральний продюсер «1+1 продакшн» Вікторія Лєзіна-Масляна, мета документальних фільмів – передати події Майдану очима очевидців, простих людей, оприлюднивши унікальні кадри, відзняті різними операторами. «Ця зима змінила не лише нас, а й наше уявлення про те, якими ми повинні бути, щоб нам не було соромно перед своїми дітьми за їхнє майбутнє», - цитує пані Лєзіну-Масляну прес- служба каналу.

Режисерами стрічки «Небесна сотня» є Юлія Гонтарук і Роман Любий. «Небесна сотня» за хронометражем є найдовшою із робіт. Очікується, що наступні фільми по 20-24 хвилини будуть об`єднані у кількох показах, розповів в інтерв`ю «Телекритиці» режисер і продюсер студії Babylon’13 Володимир Тихий. «Загалом вийде шість серій, які будуть присвячені, як нам здалося, найвиразнішим, найяскравішим моментам зимових подій. Це перше вбивство на баррикадах – смерть Нігояна, радикалізація Майдану з мирних протестів у озброєну революцію. Окрема серія буде присвячена Самообороні.

Також готуються до показу роботи про Межигір`я, Автомайдан і пожежу у Будинку профспілок», – розповів режисер. Прем’єри фільмів «Перша смерть» Володимира Тихого та «Коктейлі Грушевського» Олександра Стеколенка із серії «Зима, що нас змінила» відбудуться 10 квітня.