Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 8 травня 2014 р.

За критику ісламу засудили на 10 років і 1000 батогів

У своєму блозі журналіст обговорював питання релігії, а також виступав з критикою вищого духовенства країни. Суд у Саудівській Аравії засудив редактора опозиційного порталу Раїфа Бадаві до десяти років в'язниці і тисячі ударів батогом за образу ісламу, повідомляється на сайті правозахисної організації Amnesty International, передає Lenta.ru у четвер, 8 травня. Крім того, він повинен виплатити штраф у розмірі 260 тисяч доларів. Також він звинувачується в тому, що не послухався волі батька - за законами Саудівської Аравії це вважається серйозним злочином.

Приводом для арешту стала професійна діяльність журналіста. У своєму блозі Бадаві обговорював питання релігії, а також виступав з критикою вищого духовенства країни. Поряд з цим портал Вільні саудівські ліберали (Free Saudi Liberals) закликав звільнити політичних активістів країни.

Бадаві був заарештований ще в 2012 році. Тоді ж його сайт був заблокований, а все обладнання вилучено. Через рік суд засудив його до семи років ув'язнення і 600 ударів батогом. Проте звинувачення оскаржило вирок, вважаючи його занадто м'яким.


Влада Саудівської Аравії нерідко виносить жорсткі вироки опозиційним діячам. Тільки за останні кілька місяців були заарештовані троє активістів. Так, на початку березня двоє саудівців отримали тривалі тюремні терміни за організацію масових демонстрацій. Одного з них засудили до десяти років позбавлення волі за розсилання запрошень взяти участь у протестах через Twitter, а іншого - до восьми років за образливі пости на адресу короля. На початку лютого відомий саудівський журналіст Вайди аль- Газзаві був засуджений за антиурядову агітацію.

Міжнародні правозахисні організації обурені ухваленим вироком і закликають влади скасувати його. На думку активістів, влада Саудівської Аравії займається боротьбою з будь-якими проявами інакомислення: політичного, соціального і релігійного. Втім, влада країни такі заходи не вважає занадто суворими.