Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 17 травня 2014 р.

УАПЦ Полтави вшанувала Тараса Шевченка

8 травня 2014 року, на запрошення Полтавського громадського шевченківського комітету, владика Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, разом із секретарем єпархії ігуменом Антонієм (Бондарцем) та протодияконом Олександром Гораєм відслужив літію біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Полтаві. Захід відбувся з нагоди початку перезахоронення великого Кобзаря. Саме в цей день 153 роки тому, після п’ятдесятивосьмиденного перебування праху Т. Г. Шевченка у Петербурзі, царський уряд дозволив перевезти його в Україну. 14 діб через усю Росію до омріяних круч Дніпра у Каневі тривала остання Тарасова подорож.

В цей сонячний день вшанувати пам’ять великого українця, геніального поета, прозаїка, художника, громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа зібралося багато свідомих полтавців. Дуже тішило те, що, крім громадськості та священства, було багато дітей та молоді, адже до заходу долучилися вихованці полтавської школи № 8 ім. Панаса Мирного.

Після літії владика Афанасій освятив полотно, на якому кожен бажаючий вишиє і свої хрестики карти України, та власноручно вишив на ньому декілька хрестиків узору. Наприкінці ж усіх присутніх радував своїм чудовим співом самодіяльний народний хор «Полтавські піснярі».