Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 13 травня 2014 р.

Складено рейтинг найбільш питущих націй

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я представили щорічний звіт Global status report on alcohol and health 2014 . У документі наводиться інформація про рівень споживання алкоголю населенням 194 країн. Найбільш п’ючою країною виявилася Білорусія. За статистикою, кожен житель сусідньої держави старше 15 років випиває 17,5 л чистого спирту на рік. При цьому на частку чоловіків припадає 27,5л, а на жінок — всього 9,1л. 

Другу позицію зайняли молдавани . Вони споживають , в середньому , 16,8 л спирту на рік. Замикають трійку лідерів антирейтингу литовці (15,4 л на рік на душу населення) , а четверте місце знову зайняли росіяни (15,1 л на дорослу людину). 

За прогнозами ВООЗ , вже в найближче десятиліття в ТОП питущих країн можуть увійти Індія і Китай — в цих державах відзначено різке збільшення попиту на алкоголь. « У 2005 році надмірне вживання спиртних напоїв стало причиною смерті 2,5 млн людей по всьому світу , а сім років потому зелений змій забрав вже 3,3 млн життів. 


Складається небезпечна ситуація , і, схоже , в найближчі роки вона буде лише посилюватися » , — констатують фахівці , які порахували , що від алкоголю так чи інакше гинуть 6 % населення земної кулі (7,6 % серед чоловіків і 4 % серед жінок). 

Найбільш безрозсудні п’яні оргії влаштовують люди у віці від 15 до 19 років. 12 % молоді практикує епізодичні , але рясні , узливання , тоді як серед дорослих цей показник становить всього 7,5 %. Єдиний позитивний зсув експерти бачать у збільшенні кількості непитущих людей. За даними співробітників ВООЗ , 48 % людей жодного разу в житті не пробували спиртне. В основному це стосується представниць слабкої статі.