четвер, 1 травня 2014 р.

Що казав отець Герман Будзінський?

Після того, як на початку 2014 року в ЗМІ з’явилася явна фальшивка під виглядом «пророцтва» отця Будзінського – з лексикою, якої він ніколи не вживав («політики», «керманич», «самозакоханість», «пустослів’я», «корупція»), і яка вказує на те, що її «состряпали» в середовищі ВО «Батьківщина», брати Студити подали офіційне спростування. Вийшла друком також і стаття «Що ж насправді казав отець Герман Будзінський» у Львівській архиєпархіяльній газеті «Мета» (№ 101/3, березень 2014 р.Б.). У ній наводяться автентичні слова о. Германа про нищення більшовиками Української Греко-Католицької Церкви, про його ув’язнення, заслання та повернення на Україну. 

Зрозуміло, що у цій статті представлено далеко не все з того, що говорив о. Герман. Тому я хочу навести дещо з власної пам’яті, оскільки я знав о. Германа особисто: ще дитиною я бував на підпільних богослужіннях, які він служив, а на початку 1990-х (десь за рік чи два до його смерті – +1995) до нас з колегою (назвемо його Т.) звернулася наша знайома з проханням щось допомогти о. Будзінському (а він тоді вже більше лежав у ліжку) у нього вдома, по вул. Кондукторській у Львові – наприклад, змайструвати поличку для посуду (я досі зі соромом згадую, яку грубу й незугарну поличку ми тоді з колегою змайстрували – яку вміли...). 

З тих причин я тоді декілька разів бував у нього вдома і чув з його уст те, що вже раніше знав із розповідей. Особливо цікавою була його інтерпретація 17 та 18 глав Одкровення св. Івана Богослова. Він казав: «Звір, на якому сиділа блудниця, був червоний (колір комуністичної символіки)». Далі: «“Сім голів це сім гір, що на них сидить жінка”. – Хор ім. Пятницького співав про Москву: “Сколько храмов, сколько башен на семи твоих холмах”», – бо ж, як відомо, Москва на семи горах побудована. Звідси о. Герман робив висновок: «Велика блудниця, п’яна від крові святих і від крові мучеників Ісусових, – то Москва». 

Що казав отець Герман Будзінський?
Він ще якось інтерпретував тих сім царів, порівнюючи їх з російськими керівниками, але я цього вже достеменно не пригадую. Достатньо й цього. Запрошую читачів ще раз відкрити Книгу Одкровення й уважно перечитати 17 і 18 главу та порівняти їх з тим, що діється. Погляньте, як «чинять з нею розпусту земні царі, і вином розпусти її впиваються мешканці землі», – аж до того, що вона звела європейських католиків і націонал-патріотів брехливою риторикою про християнські й традиційні сімейні цінності... 

Й коли визнавати, що отець Герман Будзінський таки мав Духа Божого (а він був екзорцистом у підпільній Церкві: збереглися магнітофонні записи його екзорцизмів – волосся дибки стає...), і якщо його інтерпретація згаданих глав Книги Одкровення правильна, то світ ще очікують події, описані у 18 главі Одкровення. Тому «випростуймось, і підіймімо наші голови, бо зближається наше визволення!» (пор. Лк 21, 28). 

Петро Гусак