Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 13 травня 2014 р.

На Тернопіллі цілодобово чергують біля церков

Цілодобові чергування організовують у селах та райцентрах Тернопіллля після підпалів церков у Залізцях Зборівського району 11 травня. - Практично кожна парафія організовує такі чергування, - каже прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин. - Переважно під пильною охороною дерев'яні церкви, які легко займаються. Але охороняють і кам'яні храми. Такі заходи організовують не лише на Тернопільщині, а й на Івано-Франківщині та Львівщині. 

Так, цілодобові чергування вже організували в Озерній Зборівського району. Через село пролягає траса Тернопіль-Львів. Тож люди мають бути насторожі і вдень і вночі, розповідає сільський голова Богдан Наконечний. - Через наше село щодня проїжджають сотні людей, тож ми мусимо бути особливо обережними, - каже він. - Щоночі в селі чергує група чоловіків. Сільський голова додає, що в Озерній мобільні групи чергували і 8-9 травня. Вони пильнували за тим, щоб не було провокацій. - А в неділю після богослужіння священик виголосив, щоб люди вийшли на двір і спланували разом з сільським головою подальше чергування, - каже пан Наконечний. 

– Односельці одразу відгукнулися. Наразі 4-5 людей на добу нам достатньо. Але ми домовилися, що у разі якоїсь біди б'ємо в церковні дзвони і всі збігаються. Окрім того, цілодобово чергують біля церкви і в Зборові. - Після служби божої священик розповів про біду, яка сталася з церквами у Залізцях та закликав вірян зголошуватися у добровольці для чергування, - розповідає парафіянка церкви Новомучеників українського народу пані Марія. 

Євгенія ЦЕБРІЙ