Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 12 травня 2014 р.

Харківсько-Полтавський єпископ УАПЦ заклав новий храм

6 травня 2014 року, в день, коли православний світ вшановує пам'ять святого великомученика Георгія Побідоносця, преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, з архієрейською візитацією відвідав парафію села Давидівка Пирятинського району, що на Полтавщині. Цього дня в селі храмове свято, адже з давніх часів саме Георгій Побідоносець, який за молитвами вірних християн, що шанують його святу пам'ять, несе перемогу скрізь і всюди, є захисником і заступником давидівчан перед Господом. А ще й повинна відбутися знаменна подія – освячення хреста та закладання наріжного каменя на місця побудови храму Божого.

Біля приміщення, де обладнано молитовну кімнату, в якій тимчасово правляться служби Божі, єпископа Харківського і Полтавського Афанасія чудовим короваєм та теплими словами зустріли віруючі парафіяни та настоятель парафії ієрей Іван Піпак, який підніс Владиці хрест для цілування та сказав вітальне слово. Після урочистої зустрічі в молитовній кімнаті єпископ Афанасій спільно з ігуменом Антонієм (Бондарцем) – секретарем Консисторії, митрофорним протоієреєм Вільяном Создою, ієреєм Іваном Піпаком та протодияконом Олександром Гораєм відслужив молебень з акафістом вмч. Георгію Побідонослю, після чого всі хресною ходою рушили до місця розташування майбутнього храму.

За комуністичного режиму в селі було зруйновано храм Божий, а вже за незалежної демократичної України голова місцевого фермерського господарства «Берегове» Василь Донченко виступив ініціатором створення парафії УАПЦ в честь вмч. Георгія Побідоносля та побудови церкви. Його палко підтримали односільчани. І ось цього травневого дня всі зібралися на місці розташування майбутнього храму. Під час служіння чину заснування церкви і поставлення хреста єпископ Афанасій окропив свяченою водою місце встановлення хреста та з допомогою парафіян встановив його у вівтарній частині майбутнього храму. Потім Владика освятив наріжний камінь і поклав його у приготовлене місце, заклав також і капсулу з найменуванням храму.

Після закінчення чину освячення єпископ Афанасій виголосив повчальну проповідь про значення храму Божого в селі та постійної молитви до Господа й святих Небесних сил. Потім преосвященний Владика вручив активним парафіянам церковні відзнаки - благословенні архієрейські грамоти.