субота, 17 травня 2014 р.

Західноукраїнська секта проти Євроінтеграції

Декілька років тому Анатолій Догнал — колишній священник римо-католицької церкви — незаконно перетнув чесько-український кордон і заснував у Львові церкву. Незареєстровану невизнану релігійну організацію в Україні люди згодом назвали «Чорним братством» або сектою Догнала. Своїх адептів сектанти почали вербувати три роки тому  у школах, лікарнях та держустановах. «Священники» зомбували людей, руйнували сім’ї, змушували переписувати на них майно, займались окультизмом. Ходили навіть чутки про ритуальні вбивства.

На закритих зборах в молитовних будинках людей нібито поїли чаєм з якоюсь магічною сумішшю, яка допомагала ними маніпулювати. «Черниці забрали у мене і моїх «одногрупниць» мобілки, не дозволяли виходити на вулицю, поїли нас чаєм  з трав’яним смаком. Після цього чаювання я почувалась млявою і сонною. Нас переконували, що телевізор та інтернет — це зло. Я зрозуміла, що тут щось нечисто і негайно звідти пішла», – розповіла львів’янка Наталія про свій досвід спілкування з сектою.

Справжні греко-католицькі священики запевняють, що з такими групами, дійсно, краще не мати справи. «Ці войовничі секти володіють гіпнозом і впливають на підсвідомість людей. Вони заманюють обіцянками вирішити проблеми», — переконує один із священників Української греко-католицької церкви.

Самого засновника церкви Анатолія Догнала судили за хуліганство і покарали штрафом. У 2012 році суд прийняв рішення депортувати хулігана з країни, але той нібито пропав. Зараз він у розшуку.


Проте навіть без керівника секта продовжувала «функціонувати» і стала справжньою проблемою західноукраїнського регіону. Довгий час львів’яни не могли провести недільну службу у церкві Петра і Павла. Під стінами церкви кілька місяців проводили свої ритуали адепти секти Догнала. Хоча на той час її діяльність вже була заборонена судом. Конфлікт так загострився, що віряни молилися в присутності наряду міліції, яка їх захищала. Проблема вичерпалась тоді, коли сектантам заборонили перебувати під стінами церкви і порушення цієї заборони каралась арештом.

З початком протестних акцій, пов’язаних зі зривом підписання Януковичем асоціації з ЄС, «догналівці» звернулися до президентів Росії та Білорусі із закликом «врятувати» Україну від євроінтеграції, ввівши на її територію війська. У своєму листі сектанти також оголосили зрадниками України лідерів української опозиції Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока та Володимира Кличка, які хотіли підписати  угоду з Європейським Союзом, в той час як «пріоритетом внутрішньої та зовнішньої політики США та ЄС є гомосексуалізм». Догналівці відзначили, що час для дипломатії закінчився і треба рятувати Україну.

«Саме до Вас кличемо SOS, щоб Ви направили миротворчі спецпідрозділи в Україну для збереження легальної влади та незалежності народу. Без Вашої охоронної допомоги буде проведено запланований путч і встановлена тотальна диктатура гомосексуалізму, поєднана з владою сексуальних маніяків і з жорстокою системою викрадення дітей у люблячих батьків», – йшлося у листі.

Представники секти написали його відразу після того, як Львів відвідав повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайетт.


«Одним з перших, з ким зустрівся новий посол США, який є гомосексуалістом і пропагує гомосексуалізм, був Глава УГКЦ Шевчук, який обіцяв йому підтримку. Він також відвідав Український Католицький Університет та представників місцевої влади у Львові, – написали догнали. – Група «Першого грудня», заснована кардиналом Гузаром, який пропагує гомосексуалізм, має таку ж програму — проведення путчу. Ми як правовірні єпископи від цих церковних зрадників відділилися і представляємо справжнє християнство, справжні моральні цінності і справжній патріотизм України».

Нещодавно відбулося символічне вивезення сектантів із Дрогобича. Але, схоже, «правовірні католики» не планують припиняти свою діяльність. Декілька днів тому представники секти Догнала були затримані під час засідання Львівської обласної державної адміністрації. Вони намагались «захистити» нового губернатора Львівщини Ірину Сех, оскільки її призначення на цю посаду викликало безліч критики серед галицької інтелігенції. Кого будуть захищати «догналівці» надалі,  і проти чого виступатимуть, залишається тільки здогадуватись.

Підготувала Дарія Гірна