Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 6 травня 2014 р.

Біблійна фортеця. Знайдена цитадель царя Давида

Під час розкопок у Єрусалимі вдалося виявити легендарну фортецю, яку захопив давньоєврейський цар Давид. Ізраїльський археолог Елі Шукрон каже, що під час розкопок у Єрусалимі йому вдалося знайти легендарну цитадель, захоплену староєврейським царем Давидом під час завоювання Єрусалиму близько трьох тисяч років тому. 

“Це цитадель царя Давида, це цитадель Сіону, те, що цар Давид відібрав у євусеїв - доєврейського населення Юдеї, що заснувало Єрусалим”, - заявив він. За даними АР, на розкопках вдалося виявити оборонні споруди, складені з каменів вагою п'ять тонн, а також залишки рову і тунелю для подачі води в цитадель. Археолог встановив, що оборонні стіни були зведені близько 3,8 тис. років тому - за 800 років до захоплення укріплень царем Давидом. 

“Я знаю кожну дрібну деталь Міста Давида. Я не бачив жодного іншого місця, як це, з такими гігантськими фортифікаційними спорудами”, - додав Елі Шукрон. Шукрон веде розкопки Міста Давида - найстарішого населеного району Єрусалиму на місці стародавнього міста євусеїв від 1995 року. Заяви про відкриття, зроблене Шукроном, викликали критику у низки фахівців. Однак більшість археологів в Ізраїлі не заперечують існування царя Давида, але сперечаються про приналежність різних археологічних об'єктів, знайдених у Єрусалимі, до епохи легендарного царя. Давид царював близько 1005 - 965 рр.. до н.е. 

Приблизно сім років він був царем Юдеї, а потім 33 роки - об'єднаного царства Ізраїлю та Юдеї зі столицею в Єрусалимі. Його образ традиційно вважається прикладом ідеального правителя. Згідно зі старозавітними пророцтвами, з роду царя Давида по чоловічій лінії і повинен був народитися Месія.