Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 26 травня 2014 р.

Хто з українських церковників "УПЦ" служив Путіну?

Про те, хто з церковників УПЦ МП прислужився перед Президентом РФ Володимиром Путіним та отримав кремлівські нагороди, розповів голова інформаційого управління у Київському Патріархаті архієпископ Евстратій (Зоря) на своїй сторінці у Фейсбук. "Три кремлівські ордени має митрополит Володимир - очевидно більше за посадою, ніж за конкретну діяльність, бо прокремлівським його не вважають ні в Україні, ні в Москві. 

Два російські ордени, Дружби та Пошани, а також грамоту Президента РФ має сумнозвісний митрополит Агафангел з Одеси. На додаток він ще є кавалером трьох сепаратистських відзнак так званої Придністровської республіки - фактично окупованої Кремлем території Молдови. 

Орденоносцями також є митрополити Онуфрій (Березовський), нинішній місцеблюститель УПЦ МП, Антоній (Паканич), керуючий спрвами; намісник Києво-Печерської Лаври Павло, Донецький митрополит Іларіон - друг "сім'ї" Януковичів, а також Тернопільській митрополит Сергій - найвищій за церковною посадою прихильник "русского мира" в Західній Україні. 

Два кремлівських ордени, Дружби і Пошани, має головний духівник Збройних Сил і міліції України від УПЦ МП митрополит Августин. Ордени та медалі від Кремля мають і меньш відомі загалу владики МП в Україні. 

Але і цього переліку орденоносців серед найвищих достойників МП досить, щоби поставити питання - а чи не печуть зараз ці ордени від Путіна їм груди? 

Відповідь на це питання - у їхніх руках. Якщо вони є патріотами України, то в умовах російської агресії та окупації Криму мали би публічно відмовитися від своїх кремлівських нагород. Як патріарх Філарет відмовився приймати нагороду від Януковича. А якщо їм цяцьки від Путіна дорожчі - то нехай так і скажуть українському народу, який зробить висновок, хто є хто", - пише владика Евстратій.