Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 14 травня 2014 р.

Євросоюз закликав Білорусь заборонити смертну кару

Білорусь - остання країна в Європі, де все ще застосовується така міра покарання за злочини. Європейський Союз закликав владу Білорусі ввести мораторій на смертну кару, повідомляє УНІАН із посиланням на заяву прес-секретаря Служби зовнішньої дії Євросоюзу. "Ми суворо засуджуємо недавню страту Григорія Юзепчука, який був засуджений до смертної кари у квітні 2014 року. Це вже друга смертна кара в Білорусі цього року. 

Ми розуміємо серйозність злочинів, за які він був засуджений. Європейський Союз виступає проти смертної кари, оскільки вона не може бути виправдана ні за яких обставин", - сказано в заяві. 

"Смертна кара є жорстоким і негуманним покаранням... Ми закликаємо Білорусь - єдину країну в Європі, яка приводить у виконання смертні вироки, - приєднатися до глобального мораторію на смертну кару як перший крок до загальної її скасування", - наголошується в заяві. 

45-річний уродженець Житомирської області Юзепчук, ром за походженням, був розстріляний раніше на цьому тижні. У нього було сім судимостей, у тому числі за декілька вбивств. Смертний вирок був винесений за вбивство сусіда по камері під час відбування 25-річного покарання.