Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 19 травня 2014 р.

Варфоломій I: конфлікт в Україні загрожує всьому людству

Вселенський патріарх Варфоломій I в інтерв'ю DW застеріг перед розширенням конфлікту в Україні й знову виступив за "відновлення єдності православного українського народу". Вселенський православний патріарх Варфоломей І Вселенський православний патріарх Варфоломей І Константинопольський патріарх Варфоломій І назвав ідею об'єднання українських православних церков і надалі актуальною. 

В інтерв'ю DW патріарх згадав про спроби ініціювати зближення православних церков в Україні під час свого візиту до Києва за часів президентства Віктора Ющенка, які, як відомо, не мали великого успіху. "Але ми не кидаємо цю справу. Це обов’язок всесвітнього патріархату і всього православ’я - відновити єдність православного українського народу". 

У відповіді на запитання DW щодо позиції вселенського патріарха в українській кризі, Варфоломій наголосив на її політичній площині: "В Україні ми переживаємо конфлікт між Заходом і Сходом, якщо сказати спрощено. 


ЄС і США з одного боку і Російська Федерація - з іншого. Це питання політичного впливу. На жаль, ми тут не можемо багато зробити. Я хочу, аби перевагу взяли логічне мислення й розсудливість, аби уникнути розширення конфлікту, який є великою небезпекою для України, Європи і всього людства".

Патріарх нагадав про існування в українському православ’ї трьох домінуючих конфесій, "з яких лише одна церква є канонічною". Водночас Варфоломій підкреслив, що конфесійне розділення не заважає уявленню про всіх українців для Вселенського патріархату як про "наших православних братів і сестер".