Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 6 травня 2014 р.

РПЦ хоче, щоб росіяни перестали бути росіянами

Введення нецензурних висловів у розмовну оборот псує мову - надбання всього нашого народу, заявив митрополит Волоколамський Іларіон. Нецензурну лексику потрібно заборонити не лише у ЗМІ, кіно та літературі, а й у публічних місцях, вважають у Московському патріархаті.

"Важливо, щоб мат не можна було почути не лише по радіо, зі сцени або з кіноекрану, а й просто у публічних місцях. Було б правильним, якби до тих, хто дозволяє собі висловлюватися такими словами у ресторанах, на вулиці, особливо ж у присутності дітей, також застосовувалися штрафні санкції", - заявив глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколамський Іларіон в інтерв'ю, опублікованому на сайті РПЦ МП.

За його словами, матірна лайка "робить навіть гарну людину потворною в очах навколишніх". Він зазначив, що використання мату у повсякденній мові стало "практично буденним явищем, причому у всіх шарах суспільства, серед чоловіків і жінок, підлітків і людей похилого віку". 

РПЦ хоче, щоб росіяни перестали бути росіянами
"Введення матірних виразів у розмовну оборот псує мову - надбання всього нашого народу, тисячолітній скарб, переданий нам предками. Але головне, мусування інтимної теми, та ще у таких огидних виразах, розбещує душу людини", - наголосив ієрарх.

Нагадаємо, 5 травня президент Росії Володимир Путін підписав закон, що передбачає введення штрафів за вживання нецензурної лексики у теле- і радіоефірі, кіно, літературі, ЗМІ. Передбачається, що закон набуде чинності від 1 липня 2014 року, він не поширюватиметься на продукцію, випущену до цього терміну.