Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 14 травня 2014 р.

УГКЦ заявляє про спроби підкупу священиків

Ми отримали тривожний сигнал про те, що один із кандидатів у Президенти України вже робив спробу підкупу наших священиків на Львівщині. «Проте наші душпастирі рішуче відкинули цю корупційну пропозицію», - повідомив владика Богдан (Дзюрах), адміністратор Патріаршої курії УГКЦ у відеоблозі для «Живого.ТВ», повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 

Продовжуючи свою думку, єпископ підкреслив, що така сумна інформація підтверджує актуальність Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній, що затверджена 63-ю сесією Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства 4 квітня 2014 року. Владика Богдан звернув увагу на те, що часто під час виборчих перегонів «різко зростає» релігійність як кандидатів, так і певних політичних сил. Часто вони починають фінансувати різні паломництва. 

«У цих зовнішніх побожних явищах прихована спроба маніпуляції авторитетом Церкви. Щоб уникнути цього, ми повинні пам’ятати, що організація молитовних заходів у передвиборчий період є прерогативою Церкви», - наголошує він, підкреслюючи, що священики з цього приводу отримують вказівки від Глави УГКЦ і свого єпископа. Проте, за його словами, не можна заборонити політикам, які переважно є віруючими людьми, просити про молитву за них чи брати участь у богослужіннях. 

Однак це потрібно робити в природний спосіб, щоб люди не відчували піару: «Ми закликаємо наших священиків не приймати прохання про окремі богослужіння (тільки за якогось кандидата чи політичну силу). Натомість у нас існує практика молитви за багатьох людей, до якої можна включити й ім’я певного кандидата».