Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 13 травня 2014 р.

Архієрей заборонив прот. Віталія Ейсмонта на місяць

Митрополит Овруцький і Коростенський УПЦ МП Віссаріон ( Cтретович ) вручив 9 травня клірику своєї єпархії, популярному блогеру і публіціству протоієрею Віталію Ейсмонт указ про заборону в служінні строком на один місяць. Інформацію про це отець Віталій поширив у своєму блозі в " Facebook". Овруцька єпархія - одна з небагатьох в УПЦ МП , яка не має свого офіційного сайту.

Приводом для заборони стала публікація в Інтернеті фото співслужіння прот. Віталія Ейсмонта з кліриками УПЦ Київського патріархату, яке відбулося в пасхальний період цього року. Раніше протоієрей Віталій Ейсмонт виступав із закликами до автокефалії Української Церкви та підтримував боротьбу київського Майдану за чесну й відповідальну владу .

Описуючи свою бесіду з митрополитом Віссаріоном о. Віталій розповідає:  "Я намагався завершити діалог з ним мирно й швидко, але був змушений хвилин сорок вислуховувати звинувачення на свою адресу у всіляких гріхах, зокрема в тому, що за 22 роки пастирського служіння ніколи не виявляв належного терпіння й смирення. 


Виявилося, що з цієї причини мене не поважає половина єпархіальних священиків. Багато говорилося про те, що пишу в Інтернеті без благословення єпархіального архієрея, що є тяжким гріхом перед Господом (порушення заповіді свт. Ігнатія Антіохійського "Нічого не робіть без єпископа ") , хоча ніяких заборон на публікації від єпархіального архієрея не отримував" .

Протоієрею "дали місяць на роздуми в очікуванні покаянного листа і акту примирення під час недільної Літургії". Тим не менше, йому не заборонено молитися та причащатися в будь-якому храмі. "Краса свободи" , - так підсумовує свій запис заборонений протоієрей .