Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 28 червня 2014 р.

Митр. Епіфаній відвідав університет ім. Ю.Федьковича

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на "Київській єпархіальні відомості", 24 червня 2014 року на богословського відділенні розпочала роботу Випускна екзаменаційна комісія, роботу якої цього року очолив ректор Київської православної богословської академії, доктор богословських наук, професор, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній. Перед початком комплексного іспиту митрополит Епіфаній, у супроводі завідувача Богословського відділення доц., прот. Миколи Щербаня та викладача-методиста доц., прот. Миколи Лагодича, відвідав університетський храм Трьох Святителів.

Цього року до складання компленого іспиту було допущено 13 студентів 4 курсу. Відповідаючи на питання, що були запропоновані у екзаменаційних білетах, студенти-теологи показали достатній рівень знань із предметів "Ісагогіка, герменевтика та екзегетика Святого Письма Старого і Нового Завіту", "Догматичне богослов"я" та "Моральне богослов"я".

По завершенні іспиту відбулася робоча зустріч ректора КПБА із деканом філософсько-теологічного факультету проф. Балухом В.О. У ході зустрічі було обговорено ряд важливих питань, що стосуються сучасного стану та перспектив розвитку богословської науки в Україні.

На завершення зустрічі владика-митрополит подарував декану ФТФ чергове число наукового збірника КПБА "Труди Київської Духовної Академії" (№13), а також книгу "Незламний будівничий Української Церкви" - видання присвячене 85-літньому ювілею Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Після цього ректор КПБА митрополит Епіфаній, декан ФТФ проф. Балух В.О. та завідувач Богословського відділення прот. Микола Щербань мали робочу зустріч із ректором Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича проф. Мельничуком С.В. Головною темою зустрічі стали, природно, результати складання студентами 4 курсу Богословського відділення комплексного іспиту. Владика Епіфаній відзначив високий рівень знань студентів, зазначивши, що для переважної більшості цьогорічних випускників цей іспит має "проміжковий" характер, оскільки значна частина студентів планує продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями "спеціаліст" або "магістр". 

У ході зустрічі ректори обмінялися думками щодо проекту нового Закону України про освіту, вказавши на те, що поява такого, принципово нового документу, є вкрай необхідною і давно очікується в освітянських колах. Також відбувся обмін думками з приводу трагічних подій, що мали, і мають, місце у нашій країні. Учасниками зустрічі було вказано на принципову та тверду державницьку позицію, яку послідовно відстоює УПЦ Київського Патріархату в цей важкий і скорботний період історії нашої молодої держави.

На завершення зустрічі владика-митрополит подарував ректору ЧНУ чергове число наукового збірника КПБА "Труди Київської Духовної Академії" (№13), а також книгу "Незламний будівничий Української Церкви" - видання присвячене 85-літньому ювілею Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Цього ж дня митрополит Епіфаній відбув до столиці.