Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 27 червня 2014 р.

Лубенчанська громада УАПЦ вітала свого архіпастиря

22 червня 2014 року, в день свята «Всіх святих, що в землі українській просяяли», віряни однойменної парафії міста Лубни, що на Полтавщині, з радістю та величним короваєм зустрічали свого архіпастиря, преосвященного Афанасія, єпископа Харківського і Полтавського. В притворі храму Преосвященного привітав настоятель парафії – митрофорний протоієрей Вільян Созда та клір єпархії.

За Божественною літургією єпископу Афанасію співслужили – секретар Консисторії ігумен Антоній (Бондарець), настоятель парафії митрофорний протоієрей Вільян Созда, протоієрей Миколай Кривонос, протоієрей Григорій Ганзій, ієромонах Даміан (Пасєвін), ієреї Іван Піпак та Микита Підгорняк, а також протодиякон Олександр Горай та диякон Володимир Яковенко. 

Під час богослужіння храм був наповнений вірянами, значна частина яких причастилася святих Христових Таїн. Після літургії преосвященний Владика виголосив проповідь на тему свята, пов’язавши її з подіями в Україні та значенням Христової любові у вихованні патріотизму та вірності Вітчизні. 

Також єпископ Афанасій нагородив Благословенною архієрейською грамотою міського голову Лубен Олександр Петровича Грицаєнка, настоятеля митрофорного протоієрея Вільяна Созду та активістів парфії «Всіх святих, що в землі українській просяяли». Після цього преосвященний владика Афанасій з кліром відслужив молебень всім святим українським та разом із віруючими пройшов хресною ходою довкола храму.