понеділок, 30 червня 2014 р.

У Слов'янську обстріляли Олександро-Невський собор

У неділю, 29 червня, обстріляний Олександро-Невський кафедральний собор в Слов'янську. Бойові дії почалися під час літургії. Про це повідомив благочинний Олександро-Невського округу Слов'янська, настоятель собору протоієрей Микола Фоменко, передає офіційний сайт Горлівської та Слов'янської єпархії.

"Обстріл почався о 10 годині ранку, під час літургії. Люди саме заспівали Отче наш, коли був проведений перший залп з гори Карачун. Потім було ще кілька залпів, і один із снарядів потрапив в хлібний кіоск Паляниця, що розташовувався в декількох метрах від храму. Його розірвало, все, що залишилося, - згоріло. Продавець, почувши перший залп, вибігла - це її і врятувало", - сказав він.

За його словами, на території храму перебувало багато людей - до тисячі."У храмі було багато віруючих, що прийшли на службу, а у дворі зібралися ті, хто очікував видачі гуманітарної допомоги. Після початку обстрілу всі кинулися в храм. Собор був переповнений народом, люди стояли на колінах, молилися Богу зі сльозами. Від вибухової хвилі з купольної частини впало і розбилося кілька вітражних шибок, людей це спонукало на ще більш посилену молитву. Залпи тривали близько півгодини. Також був обстріляний мікрорайон Артема і центральний ринок. Після закінчення були чутні відповідні залпи з міста. Їх було декілька. Власне ж обстріл проводився понас", - додав він.


На території собору ніхто не постраждав, храм теж цілий. Від осколків підірваного магазину людей врятувало те, що вони сховалися в храмі. "А в районі Артема загинули люди, мирні жителі, двох сьогодні вже поховали - отець Тихон їх відспівав. Морг у нас не працює, тому що в місті немає світла, і тому люди змушені в таку теплу погоду ховати близьких відразу ж. Одній жінці, яку ховали, практично відірвало голову. Це дуже страшно. З початком пострілів ми службу не зупинили. Під час інтенсивного обстрілу ми, священнослужителі, причащалися у вівтарі. Поспішили причаститися і причастити людей, тому що багато готувалися до причастя. Хор співав зі сльозами на очах. Люди стояли на колінах і молилися теж зі сльозами. І саме до кінця служби все затихло", - додав він.

За його словами, потім стали роздавати гуманітарну допомогу. "Я попросив, щоб люди не стояли на вулиці побагато, бо помітив, що велике скупчення людей приваблює постріли. Адже стріляють по місцях, де багато народу: сьогодні це були наш храм, центральний ринок, в мікрорайоні Артема теж є ринок Лісовий - як раз туди сьогодні були влучення. Ів дев'ятиповерховий будинок потрапили - загинули люди, і навіть, здається, дитина", - додав він.
Повідомляється, що це вже сьомий випадок стрілянини по храмах Слов'янська.

Так, 26 травня під час обстрілу мікрорайону Артема від вибуху міни загинула жінка, що перебувала біля храму Державної ікони Божої Матері. Сам храм теж постраждав. Осколками від міни були вибиті шибки, пошкоджена одна сторона фасаду і зруйнована церковна огорожа. У свято Трійці обстрілу піддався Свято-Духівський храм, розташований в центрі міста.

У ніч на 16 червня під обстріл потрапив храм святого Серафима Саровського, розташований в Черевковці. Повністю зруйнована сторожка і трапезна. Того ж дня ввечері були обстріляні Олександро-Невський кафедральний собор Слов'янська і прилегла територія.

19 червня мішенню став Воскресенський храм, побудований у XVIII столітті. В результаті обстрілу вбито сторожа.

21 червня знову був обстріляний Олександро-Невський кафедральний собор.

Російська Церква заявила, що за обстрілами стоїтьукраїнська армія.