Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 4 червня 2014 р.

Де на Тернопіллі громади ділять храми? (Мапа)

У майже 20 селах і містечках на Тернопільщині релігійні громади ділять між собою церкви для почергових богослужінь. З кожним роком таких місць меншає, адже громади зводять нові храми, повідомляють у департаменті культури, релігій та національностей обладмінстрації. - Найкращий варіант — це коли кожна громада має свою культову споруду. Коли ж ділять, то з досвіду скажу, - час відчасу виникають проблеми, - розповідає начальник відділу релігій та національностей департаменту культури, релігій та національностей обладміністрації Петро Бурдяк. 

- Але життя, брак культових споруд, змусило державу піти на затвердження цієї норми. Відтак у селах і містах, де на дві громади є один храм, держава радить їм мирно співіснувати і чергувати свої служби у храмах за взаємною згодою. 

- Та рано чи пізно все закінчується тим, що з'являється нова культова споруда і одна з громад переходить у неї, - продовжує пан Бурдяк. - Зрештою, віруючі прагнуть, щоб була єдина церква. І це б зняло багато проблем з порядку денного. А наразі багато громад повинні миритися і з розумінням ставитися до інших, наголошує посадовець.

 

За матеріалами сайту 20 хвилин