Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 10 червня 2014 р.

Заборонили будівництво на території Софійського собору

Господарський суд міста Києва за втручання прокуратури столиці повернув з незаконної оренди 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ”. Про це УНН повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва. У 2007 році рішенням Київради земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої складає майже 58 млн гривень, була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. Згодом, в договір було внесено зміни, а саме подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря. 

Утім, як з’ясувалося в ході перевірки, вказана земля знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника “Стародавній Київ”. Незважаючи на це, ділянку було віддано під забудову житлового комплексу, планування якого жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору. Крім цього, було встановлено, що особливо цінна земля заповідника надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною. 


Реагуючи на грубі порушення законодавства, прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі. Суд підтримав принципову позицію прокуратури міста Києва та задовольнив позовні вимоги в повному обсязі. Нагадаємо, у лютому супротивники забудови історичного центра Києва зупинили будівництво у Десятинному провулку. 

Як повідомлялося, Київрада передала земельну ділянку УПЦКП для експлуатації та обслуговування будівель у Десятинному провулку. В ніч з 29 на 30 листопада 2012 року старі будинки були зруйновані та розпочалось будівництво. 1 лютого 2013 року було скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт УПЦКП. 6 лютого УПЦКП звернулась до Окружного суду з позовом скасувати наказ про заборону будівництва. 4 грудня 2013 року Вищий господарський суд України дозволив будівництво в Десятинному провулку 3-5 в Києві.