Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 27 червня 2014 р.

Кирил нагородив лідера російських комуністів орденом

В черговий раз московська церква показала, яка вона «церква». Сьогодні патріарх московський Кирил привітав лідера КПРФ Геннадія Зюганова з 70-річчям і нагородив його орденом «Слави і честі» третього ступеня. Про це йдеться в повідомленні на сайті Московського патріархату. «Вважаю справедливим удостоїти вас ордена "Слави й честі" III ступеня», - сказано в привітанні Кирила. 

У вітанні зазначається, що Зюганов є одним з найбільш відомих політиків сучасної Росії і прагне «дбати про добробут народу та захищати традиційні моральні цінності». Орден Слави і Честі, заснований Російською православною церквою, вручається главам держав, керівників міжнародних організацій, а також іншим громадським і політичним діячам за внесок міжрелігійне співробітництво та зміцнення дружби народів. Раніше Зюганова з ювілеєм привітав президент Росії Володимир Путін. 

«Хочу вас привітати з ювілеєм, з днем народження, і ось таку чудову фігурку нашого з вами улюбленого героя - Василя Івановича Чапаєва - піднести вам», - сказав Путін. Лідер комуністів у відповідь зауважив, що «чудовий» спосіб комдива Чапаєва «надихає на нові подвиги». 

Зюганов зазначив, що на 65-річчя Путін подарував йому «Маніфест комуністичної партії» Карла Маркса і Фрідріха Енгельса і назвав низку таких подарунків «дуже серйозним натяком». «Часи такі, знаєте, треба якось орієнтуватися на цей напрямок», - пояснив Путін. 

«Публіцист» нагадує, що в СРСР комуністичне керівництво країни жорстко боролося з церквою, починаючи з 1929 року, коли вийшла постанова «Про релігійні об'єднання». По всій країні закривалися, переобладнувалися і знищувалися храми - у тому числі в 1931 році був підірваний московський Храм Христа Спасителя для побудови на його місці Палацу рад. В ході репресій було заарештовано велику кількість «церковників і сектантів», тільки з серпня по листопад 1937 року до розстрілу засудили 13671 людину. 

Джерело: publicist.in.ua