Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 3 липня 2014 р.

Депутатка Фарiон уже не любить і УГКЦ?

Через забаганку депутатки вiйськовi священики вже третiй мiсяць не можуть взяти в оренду примiщення у Львовi. Цiкаво господарюють мiськi депутати Львова: комунальне примiщення площею понад 260 квадратних метрiв, а це майже пiвтора десятка кiмнат у самiсiнькому центрi Львова, пустують ще з минулого року. Орендувати примiщення готовий Центр вiйськового капеланства УГКЦ, проте вiд сесiї до сесiї обранцi нахабно виключають це питання з порядку денного. 

Центр вiйськового капеланства опiкується гарнiзонним храмом святих апостолiв Петра i Павла. Ця святиня ще в часи Євромайдану стала духовною домiвкою для учасникiв акцiй протесту, а в часи кривавих подiй капелани однi з перших органiзували збiр гуманiтарної допомоги та коштiв для поранених. Нинi, у час вiйськової агресiї на Сходi, отцi надають пiдтримку воякам української армiї. Та душпастирством серед вiйськових капелани не обмежуються, отож, постала потреба у додаткових примiщеннях. 

"При гарнiзоннiй святинi дiють волонтери, якi займаються соцiальною роботою з дiтьми-сиротами, студентськi капелани, дитячий хор, товариство анонiмних алкоголiкiв, якi допомагають людям позбутися залежностi та знайти стежку до Бога, -- розповiв отець Степан Сус, голова Центру вiйськового капеланства УГКЦ. 

- Цi спiльноти постiйно зустрiчаються, проте, крiм храму, примiщень у вiйськових капеланiв немає, тож зустрiчi вiдбуваються на хорах святинi. Такi умови не вельми зручнi, аби вести бесiду". У мiськiй радi, куди капелани звернулися ще восени торiк, запропонували примiщення на другому поверсi будiвлi на площi Мiцкевича, 5. Чому ж депутати, бiльшiсть яких -- це представники партiї Тягнибока -- Пупса, так не люблять Українську Греко-Католицьку Церкву? 

А все, як з'ясувалося, доволi просто пояснюється. На це ж примiщення око поклала депутатка й екс-комунiстка панi Фарiон. Як свiдчать документи, вона раптом вирiшила облаштувати там... власну приймальню. Байдуже що панi Фарiон уже має громадську приймальню. "Для нас це примiщення було б дуже практичним i дозволило б активнiше проводити дiяльнiсть. Зручно й те, що будинок неподалiк гарнiзонного храму", -- каже отець Степан Сус. Але, судячи з усього, панi Фарiон, впливаючи на депутатiв по партiйнiй лiнiї "Свободи", поступатись намiру не має. 

Можливо, це для неї, полум'яної комунiстки, що свого часу читала лекцiї з марксизму студентам-iноземцям, питання принципове: щоб примiщення не дiсталося "унiатам", як колись писала преса комунiстичної партiї, якiй вона так ревно служила. А поки мiськi обранцi вкотре вiдклали вирiшення цього питання, у мiськрадi бiдкаються, що зазнають збиткiв. 

"Допоки триває вибiр, кому ж iз заявникiв вiддати цю нерухомiсть, комунальне майно простоює, -- каже Iнна Свистун, начальник управлiння комунальним майном Львiвської мiськради. -- Бюджет втрачає кошти, а саме примiщення, яким нiхто не користується, псується". 

До речi Сесiя Львiвської мiської ради вкотре продемонструвала, що депутати, бiльшiсть яких представники партiї Тягнибока -- Пупса "Свобода", дбають тiльки про приватнi iнтереси. Зокрема, про громадян iз партiйними квитками та пiдконтрольнi їм бiзнес-структури. Наприклад, на сесiї депутати без проблем продовжили термiн оренди на чималий земельний надiл площею понад пiвтора гектара пiдприємству, де керiвником є одiозний депутат Гутник. Таку ухвалу обранцi прийняли без жодних запитань та обговорень. Бо яке може бути обговорення, якщо йдетья про бiзнес-iнтерес однопартiйця?

 Зате 35 питань, якi стосувалися iнших громадян мiста, депутатська бiльшiсть, що перебуває пiд цiлковитим контролем вiдомого кримiнального авторитета, зняла з розгляду без пояснення причин. Жадiбнiсть i нахабство депутiв партiї Тягнибока -- Пупса мають усi шанси незабаром увiйти до "Книги рекордiв України". 

 Юлiя Славінська // Львівські новини онлайн