Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 17 липня 2014 р.

Мощі преподобного Меркурія на Прикарпатті (ВІДЕО)

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та за сприянням керуючого Івано-Франківською єпархією Високопреосвященнійшого Іоасафа, митрополита Івано-Франківського і Галицького, 4 липня 2014 року на Прикарпаття прибули нетлінні мощі преподобного Меркурія Бригинського, чудотворця. З 4 по 8 липня мощі преподобного перебували у Хресто-Воздвиженському соборі Манявського монастиря, а з 8 по 14 липня у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська. 

За статистичними даними тільки у Манявському монастирі вшанувати преподобного і приложитися до його мощей прийшло більше ніж 150 тисяч вірян, приблизно така ж кількість приложились до преподобного і у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. В останні дві доби перебування мощей у кафедральному соборі, через велику кількість вірних, собор був відкритий цілодобово. Біля мощей безперестанно духовенство служило акафісти і молебні до преподобного. Були декілька випадків зцілення, зокрема пов'язаних з хворобою ніг. 

В ніч з 13 на 14 липня була відслужена нічна Божественна літургія, яку з благословення митрополита Іоасафа очолив благочинний Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрей Іван Телятинський у співслужінні духовенства єпархії. За богослужінням молилася чисельна кількість вірян, багато з яких приступили до Святого Причастя. Зранку, 14 липня Високопреосвященнійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький у співслужінні духовенства Івано-Франківського благочинння звершив молебень до преподобного і мощі відбули до Тернополя. Багато вірян, які прийшли попрощатися з преподобним не стримували сліз. Владика у своєму слові після молебню зазначив, що нетлінні мощі преподобного покидають нас, але його благодать залишається з нами.