Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 5 липня 2014 р.

Коментар щодо ситуації в громаді с. Новостав

2 липня 2014 року на офіційному сайті синодального відділу Зовнішніх церковних зв’язків УПЦ з’явився відверто не правдивий коментар щодо ситуації пов’язаної з переходом релігійної громади Свято-Михайлівської парафії УПЦ (МП) в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату, а саме:
       
«При зборі підписів говорили людям, що ці підписи потрібні для реєстрації Статуту УПЦ у новій редакції. Мовляв, «усі підписали, і ви підпишіть», оскільки це потрібно для церковних документів. Таємно ці підписи подали у відповідні органи для зміни юрисдикції парафії на “Київський патріархат” з твердженням, що нібито, усі жителі села цього бажають».
       
Виходячи із вищенаведеного Управління Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату робить офіційний коментар. 
         
Ні для кого не секрет, що останні події в нашій країні «відкрили очі» багатьом людям. Не виключенням стали і мешканці с. Новостав де до 6 червня 2014 року дійсно діяла єдина релігійна громада УПЦ (МП). Важко заперечити той факт, що в невеличкому селі Західної України проживають люди, які не бажають миритись із шовіністичними ідеями «Русского мира» і «Триединой Руси» то ж не дивно, що події на Майдані, ситуація з Кримом і військова агресія «братньої» держави спровокувала обурення певної частини активних мешканців села, що в свою чергу призвело до збору підписів про вихід Свято-Михайлівської парафії із юрисдикцій УПЦ (МП) і її перехід, як кажуть у селі, до «Української церкви».
      
При зборі підписів (більше 380 чоловік) йшли як кажуть хата в хату, і скрізь чітко повідомлялось, що підписи збираються для подання документів на реєстрацію статуту УПЦ Київського Патріархату. Тому заява представника Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ (МП) про введення людей в оману не відповідає дійсності. 
         
Як нам стало відомо, що першочергово саме настоятель Свято-Михайлівської парафії УПЦ (МП) священик Олександр Микутський збирав серед вірян підписи для реєстрації статуту УПЦ (МП) у новій редакції, як виявилось згодом багато підписів було підроблено через що у селищній раді відмовились реєструвати відповідні заяву на перереєстрацію статуту. Це значною мірою обурило мешканців села і стало приводом до недовіри священику.
       
Більше того, останнім збором підписів про який говориться у заяві на сайті синодального відділу в оману людей ввела саме Тернопільсько-Кременецька єпархія УПЦ (МП) коли не маючи аргументів її представники ходили по селі і збирали підписи з формулюванням: «ви за нашого батюшку» чи «за присланого розкольника», тим самим маніпулюючи свідомістю людей.
         
Також в заяві синодального відділу нічого не говориться про останні збори села, які відбулись 1 липня 2014 року у сільському клубі та на яких були присутні представники Шумської райдержадміністарції та сільський голова. На цих зборах священик УПЦ (МП) Олександр Микутський визнав перед людьми, що являється кліриком УПЦ (МП), що спричинило сильне обурення в громади і поставило в дуже не зручне становище самого отця. Після цих зборів в мешканців с. Новостав сформувалась остаточна позиція щодо юрисдикційної приналежності їх релігійної громади, яка є проукраїнською.
         
Прес-служба Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату