пʼятниця, 18 липня 2014 р.

Вінницька єпархія МП назвала провокацією дії клірика Тульчинської єпархії

Днями у центрі Вінниці з'явились листівки з назвою "Кілька слів про Церкву", у яких Київський Патріархат називається "розкольницьким". У Вінницькій єпархії УПЦ (МП) автора листівки, священнослужителя сусідньої єпархії УПЦ (МП), вважають провокатором, повідомляє "Релігія в Україні". Одне таке "послання" зняв журналіст місцевого видання "Місто", листівка була прибита цвяхом до дерева на Європейській площі.

"Місто" з'ясувало, що листівки поширив у Вінниці ієродиякон Іоанн (Курмояров), клірик Тульчинської та Брацлавської єпархії УПЦ (МП), яка займає частину Вінницької області. Каже, робив це самотужки і розповсюдив їх близько 500: біля собору, а також біля адміністративних будівель, міської ради, облдержадміністрації. У Вінницькій єпархії УПЦ (МП) ці листівки назвали заявою проти миру, а до їх поширювача пообіцяли вжити заходів.

"Ми ще кілька місяців тому, зваживши на ситуацію в країні, вирішили не поширювати паніку й не ворогувати між собою, - пояснив прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ (МП) Владислав Демченко. 

- Від імені ради церков представників усіх конфесій закликали не поширювати листівки провокативного характеру, не паплюжити честь та гідність інших церков і єпархій. Думка автора статті не є думкою загалу. Якщо він і надалі поширюватиме подібні заклики, хай не називає себе представником церкви. Ці листівки дуже недоречні у цей час, коли в країні непевна ситуація. 


Крім того, окремо взятий священик не має права діяти без дозволу єпископа, тим більше, не на своїй території. Листівки автора - це заява проти миру. Конфлікт між церквами може і далі розхитувати неспокійну ситуацію в Україні". 

За словами прес-секретаря Владислава Демченка, до ієродиякона Іоанна будуть застосовані відповідні заходи, аби надалі подібні інциденти не траплялися. Ієродиякон Іоанн (Дмитро Курмояров) - уродженець Росії, у 1992 році закінчив архітектурний факультет Волгоградського інженерно-будівельного інституту. На чинному посту перебуває з квітня 2012 року. Минуло року він видав книгу "Хрещення Русі: міфи і реальність", в якій полемізує з атеїстами і націоналістами. 

Тульчинською та Брацлавською єпархією УПЦ (МП) керує архієпископ Іонафан (Єлецьких), він також є уродженцем Росії, апологетом і продовжувачем вчення Патріарха Кирила про "Русский мир".