середа, 9 липня 2014 р.

Церква була однією з перших, хто засудив прояви сепаратизму, — архієпископ Євстратій

В ефірі студії Телеканалу новин "24" секретар Священного Синоду УПЦ Київського патріархату Архієпископ Євстратій та Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ Московського патріархату Протоієрей Георгій обговорили війну, духовну рівновагу, відокремлення релігії від політики.

Протоієрей Георгій зазначив, що найближчі 40 днів церква молитиметься за упокій душі Володимира: " - Ми будемо молитися і за те, щоб Господь дав мудрість нашим єпископам, щоб вони обрали гідного наступника. Церква це не політична організація, це боголюдський організм. Тому в церкві немає передвиборчої агітації, дебатів, презентацій, екзит-полів. В церкві має бути молитва, і дія духа святого" – сказав Протоієрей Георгій.

Архієпископ Євстратій наголосив, що церква була однією з перших, хто засудив прояви сепаратизму і висловив підтримку новій українській владі:

- Після втечі колишнього президента, Всеукраїнська рада церков провела зустріч з виконуючим обов'язки президента-головою Верховної Ради Олександром Турчиновим. Ми засвідчили спільною заявою, що підтримаємо українську владу, підтримаємо її у прагненні миру, до подолання громадянського протистояня тощо. Саме церкви засвідчили авторитетність і легітимність влади, яка опинилася в руках ВР, як єдиного легітимно обраного загальноукраїнського законодавчого органа і який сформував новий уряд, – сказав Архієпископ Євстратій.

Джерело:  Телеканал новини "24"