Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 30 серпня 2014 р.

На Рівненщині ще одна громада УПЦ МП приєдналася до УПЦ Київського Патріархату (ВІДЕО)

17 серпня 2014 р. відбулися збори Свято-Михайлівської громади УПЦ Московського Патріархату с. Острів Радивилівського району Рівненської області. Під час зборів були затвердженні зміни і доповнення до статуту громади згідно з якими, Свято-Михайлівська парафія с. Острів перейшла у підпорядкування Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На підставі рішення парафіяльних зборів про перехід Свято-Михайлівської громади с. Острів в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату, а також на їх прохання, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон прийняв зазначену парафію до складу Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та видав указ про призначення настоятелем парафії ієромонаха Онуфрія (Ляди).

Слід зазначити, що перехід Свято-Михайлівської громади у юрисдикцію Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату відбувся відповідно до чинного законодавства України. Парафіяни не захоплювали свій храм, а разом з ним перейшли в юрисдикцію Київського Патріархату. Вони моляться в ньому так само, як робили це і рік, і два, і три тому, однак вже на рідній та зрозумілій для себе українській мові.

Також наголошуємо на тому, що жодної агітації за це рішення з боку Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату не проводилося, жителі Острова прийняли його добровільно і свідомо.

Нагадаємо, що раніше Свято–Параскевська громада села Солонів Радивилівського благочиння вирішила вийти з підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Московського Патріархату та увійша в підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату.