Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 21 серпня 2014 р.

У Михайлівському Золотоверхому освятили дві бронемашини для батальйону «Донбас»

У Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулося освячення двох броньованих машин, переданих Національним банком батальйону «Донбас» для вивозу поранених з-під обстрілу противником в зоні АТО. «Пошли благословення своє на ці автомобілі, щоб вони зберігали синів твоїх. Спаси, господи, людей твоїх і благослови, господи, в ім'я твоє... і хрестом охороняй», – співав батюшка, здійснюючи обряд освячення. 

Як повідомив журналістам після обряду єпископ Вишгородський, керуючий справами Київської патріархії Агапіт​​, минулого тижня до предстоятелів Української православної церкви Київського патріархату звернулося керівництво батальйону «Донбас» з проханням посприяти їм у придбанні автомобілів для потреб військовослужбовців, які зараз знаходяться в зоні АТО. 

«Не минуло навіть тижня, як Святійший звернувся із заявою та проханням до всіх небайдужих, які могли б приєднатися до цієї богоугодної справи. Не минуло й тижня, як ми отримали таку унікальну можливість, і дякуємо в першу чергу Богу і Національному банку, за допомогою яких сьогодні у нас є можливість передати ці два автомобілі батальйону «Донбас», – сказав єпископ. 

У свою чергу, заступник начальника батальйону «Донбас» з позивним «Батя» подякував керівництву НБУ і святійшому владиці Філарету за надану допомогу. «На сьогоднішній день поранених бійців з поля бою ми вивозимо на простій не броньованій техніці, і дуже часто ці автомобілі потрапляють під кулі... 

Ще більша проблема в тому, що коли вивозяться поранені бійці, немає ні у нас, ні у інших батальйонів, справжніх броньованих реанімобілів, і тому поранені дуже часто помирають саме через те, що не можна надати таку допомогу, яка надається тільки в реанімобілі», – зазначив він. 

За словами «Баті», завдяки зусиллям друзів батальйону, дані інкасаторські авто будуть переобладнані таким чином, щоб важко поранених можна було вивозити з поля бою. «Це скоріше буде косметичне переобладнання, але взагалі потрібні реанімобілі», – підкреслив він. 

Сьогодні після процедури освячення батальйону «Донбас» будуть передані 40 тонн гуманітарного вантажу для потреб військовослужбовців.