Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 26 серпня 2014 р.

Москва погрожує розколоти світове Православ’я

Московський Патріархат шантажує лідерів Православних Церков розколом світового православ’я, якщо вони визнають автокефалію УПЦ КП. Про це в ефірі «5 каналу» заявив Патріарх Філарет.

«Всі Православні Церкви визнають Київський Патріархат як Церкву, але поки що не визнають її автокефалії. Не визнають, тому що бояться Москви. Москва погрожує, якщо ви визнаєте Київський Патріархат, ми розколемо все православ’я, припинимо молитовне єднання з усіма Церквами, які визнають Київський Патріархат», - сказав він.

 «І тому Вселенський Патріарх і інші Патріархи, не бажаючи розділення усього православ’я, терплять це зло, яке йде від Москви. А нам кажуть: «Потерпіть! Прийде час і визнають вас». Тому ми терпимо, як терпіли і інші Церкви – Болгарська Церква 70 років, Грецька Церква біля 20 років, Московська Церква 140 років, найбільше.

Ми потерпимо. Головне, що нам кажуть, що визнання прийде. І ми знаємо, що визнання прийде», - додав Предстоятель УПЦ КП.

«Мета Москви і мета Української православної церкви Московського патріархату об’єднатися з нами, але, щоб ми повернулись і підпорядкувались Москві. Маючи незалежну державу, ми повинні підпорядковуватись Москві.

Бачите яка різниця – ми за незалежну церкву, а вони за церкву, яка була б під їх владою, ми на це ніколи не підемо. І тому, якщо вони ставлять мету нас підкорити – це буде безуспішно», – поінформував Філарет.

Роз'яснюючі позицію УПЦ МП, владика заявив, що новий настоятель Онуфрій говорить про об`єднання на основі канонів, але яких саме не уточнює.

«Якщо мають на увазі канони про утворення автокефальної церкви, то існує такий канон: 34 апостольське правило, яке говорить, що кожен народ повинен знати свого першого єпископа, тобто главу своєї церкви. Ми український народ, а якщо ми народ, православний народ, значить ми повинні мати свого першого єпископа.

Але вони це правило ніби не бачать, закривають очі, ніби воно не існує, і хочуть створити нові канони про утворення автокефальної церкви. Православні церкви більше 30 років обговорюють це питання про утворення автокефальних церков і до цього часу не домовились.

Тобто, якщо нема такого канону про утворення автокефальних церков, то на підставі яких канонів вони хочуть вести з нами діалог? Це чистої води обман», – підкреслив він.