Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

Харківському єпископу УАПЦ Афанасію (Шкурупію) - 60!

20 серпня, першого дня після Преображення Господнього, преосвященному Афанасію, єпископу Харківському і Полтавському УАПЦ, виповнилося шістдесят років! Народившись під селищем Решетилівкою на Полтавщині, Володимир Шкурупій незмінно прожив у рідному селі до п'ятдесяти років, працював у школі, редактором районного радіомовлення, пасічником у колгоспі, пробував свої сили у фермерстві, написав і видав дві книги прози "Жива роса" та "Осіння горішина", що вийшли друком у тодішньому видавництві "Радянський письменник" в Київі, тоді ж був прийняти до Спілки письменників України.

Помітним явищем стала й заснована та редагована газета "Добродій", яка внесла вагомий вклад в духовне та національне відродження українства. А потім Господь повів його Своїми незвіданими дорогами — в 2005 році Володимир Шкурупій прийняв постриг у чернецтво з іменем Афанасій, на честь святителя Афанасія, патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця, та хіротонію на ієромонаха в Житомирському чоловічому Свято-Троїцькому монастирі й того ж року заснував та приступив до будівництва Свято-Покровського чоловічого монастиря на Житомирщині. 


Окрім вищої педагогічної освіти, здобутої ще на початку восьмидесятих років, уже ігумен Афанасій закінчив і Острозький національний університет "Острозька академія", отримавши спеціальність бакалавра філософії та магістра богослов'я і релігієзнавчих наук.

В книгах художньої прози, проповідей, поезіях, численних публікаціях в газеті "Добродій", радіопередачах на Полтавському обласному радіо перед нами постає неординарна постать прозаїка, духовного письменника, журналіста, богослова, філософа, цілителя людської душі, вдумливого духівника.

Нинішній 60-літній ювілей єпископа Афанасія — свято для всіх його духовних дітей, учнів і послідовників, а їх у нього багато. "Іс пола еті деспота" і "Многії і благії літа", Владико!

Ігумен Антоній (Бондарець)