Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 27 серпня 2014 р.

Престольне свято Кафедрального собору м.Коломиї

19 серпня Православна Церква відзначає велике двaнадесяте свято – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Преображення Господнє є престольним святом для головної святині Коломийської Єпархії - Кафедрального Собору міста Коломиї.

18 серпня 2014 року, напередодні храмового торжества, на запрошення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, з нагоди престольного свята Кафедрального Собору та Дня міста, прибув до міста Коломиї і очолив Всеношне бдіння з Літією під час якої благословив хліби, пшеницю, вино та єлей. Після богослужіння Владика Юліан ознайомив Митрополита Димитрія зі своїми напрацюваннями на посаді Керуючого Коломийською Єпархією. Зокрема показав оновлене старе приміщення Єпархіального управління по вулиці Івана Франка та здобуте нове приміщення на вулиці Євгена Коновальця.

19 серпня 2014 року, у сам день свята, в Кафедральному Соборі Преображення Господнього урочисту Божественну Літургію звершили п’ять архієреїв: Високопреосвященний Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Високопреосвященний Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Високопреосвященний Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, Преосвященний Єпископ Іоан.

Преосвященним владикам співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василій Мізюк, благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Михаїл Коржинський, митр. прот. Микола Ужитчак, митр. прот. Іван Макулович, митр. прот. Мирослав Ніньовський, прот. Іван Кігніцький, прот. Тарас Мойсюк, ієрей Андрій Лінкевич, ієрей Мирослав Пушкарук, ієрей Ярослав Вольвин, ієрей Василь Горгут, секретар Єпархіального управління протодиякон Іван Бігус, диякон Михаїл Голіней, диякон Василь Павлюк.

Співи Божественної Літургії виконував архієрейський Кафедрального Собору під головуванням Володимира Дмитровича Крив’юка.

За богослужінням молилася велика кількість вірян, яких не вміщав Кафедральний Собор. Також участь у богослужінні взяла група паломників зі Львова, парафіяни Каплиці Всіх святих українського народу, що на Скнилові, якою колись духовно опікувався Преосвященний Владика Юліан.

Наприкінці Літургії Митрополит Димитрій виголосив повчальну проповідь.

В свою чергу Владика Юліан звернувся до ієрархів зі словами подяки за візит та звершене богослужіння. На знак спільної молитви очільник Коломийської Єпархії підніс у дар кожному владиці просфору, а на згадку про свято подарував символ міста Коломиї - писанку із зображенням Кафедрального Собору Преображення Господнього та міської ратуші. Також, Преосвященний Юліан привітав усіх богомольців з престольним святом, а коломиян та гостей з Днем міста.

Опісля від імені Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета благодійники Кафедрального Собору були нагороджені високими церковними нагородами. Відтак з рук архієреїв Марія Танасівна Гулик була нагороджена Орденом Святої Великомучениці Варвари, а Василь Дмитрович Боднарчук, Іван Васильович Приймак і Василь Васильович Симчич - Благословенними Патріаршими Грамотами.

Після уставного многоліття усі вийшли на подвір’я Собору, де було звершено Малий Чин освячення води. На завершення Владика Димитрій і Владика Юліан щедро окропили святою водою - яблука, груші, виноград, сливи, персики - перші плоди нового врожаю, що згідно церковної традиції принесли до храму віряни.

Усі присутні переживали велике духовне піднесення і радість через надзвичайну подію – вперше на теренах Коломийської Єпархії перебувала така кількість архієреїв та була звершена соборна Божественна Літургія.