субота, 16 серпня 2014 р.

Вибори глави УПЦ МП розсварили двох олігархів

Народний депутат Вадим Новинський буде судитися з головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігорем Коломойським. Від імені Новинського керівництву телеканалу "1+1" офіційно направлено вимогу спростувати недостовірну інформацію про нього, яку поширив телеканал у своїх телевізійних програмах 3, 5, 9 і 10 серпня і які стосуються виборів предстоятеля УПЦ МП. 

Автори звинувачують Вадима Новинського в спробах впливати на вибір Собору єпископів. Крім спростування Новинський вимагає надати інформацію щодо органів управління, посадових осіб (керівників) і співробітників каналу 1+1, які несуть відповідальність за достовірність і повноту поширених матеріалів. 

Як зазначають юристи, швидше за все, звернення до керівництва телеканалу передує звернення депутата до суду. Василь Кисіль, старший партнер юридичної компанії "Василь Кисіль і Партнери", вважає, що це очікувана реакція депутата: "Якщо Новинський вважає, що журналісти телеканалу "1+1" не обтяжували себе пошуком доказів і безпідставно звинуватили його в спробах впливати на представників церкви, то він має повне право відстоювати свою честь, гідність та ділову репутацію в суді. Це нормальна практика, якщо він звернеться до суду з подібним позовом". Експерти вважають, що Вадиму Новинському легко буде довести свою правоту. 


Володимир Фесенко, політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента", вважає, що останнім часом телеканал "1+1 "грішить" участю в корпоративних війнах і трансляцією сюжетів з безпідставними звинуваченнями конкурентів власника: "Власники українських телеканалів, в числі яких Коломойський, неодноразово були помічені у використанні журналістів для вирішення особистих цілей. Наприклад, коли належить Коломойському телеканал "1+1" часом безпідставно критикував його опонента Єремєєва. Зараз щось подібне спостерігається тільки вже відносно Новинського".

За даними ЗМІ, телеканал "Студія 1+1" належить Ігорю Коломойському.