Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 24 серпня 2014 р.

У Тернополі відзначили день Державного Прапора України

Дотримання звичаїв, створення нових традицій, вшанування матеріальних та духовних символів, місць та постатей дає багатьом людям відчуття безпеки, власної важливості, укріплює віру, допомагає пам’ятати минуле та дотримуватися певного конкретного плану стосовно майбутнього.
          
23 серпня Україна відзначає день Державного Прапора. Ще із сивої давнини прапор в народі шанували:  він був втіленням єдності, гідності, історії народу; його берегли в бою та доручали нести лише найкращому воїну. Державний прапор України має синьо-жовті кольори. Століттями наші предки вважали їх особливими. Синій – це колір життєдайної води, без якої не було б життя, не дозрів би врожай, це і  колір безкрайнього неба. Жовтий – сонця, вогню, без яких немає життя на землі; це колір і пшеничного поля. Зараз, поєднання синього та жовтого стало символом свободи не тільки в Україні, а в усьому світі.
       
В день свята на Театральному майдані м. Тернополя урочисто освятили та підняли синьо-жовтий стяг.
         
З благословення архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора участь у заході прийняв участь голова єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України прот. В'ячеслав Кізілов.
       
Отець В’ячеслав разом із представниками духовенства інших конфесій, владою міста та громадою виголосив спільну молитву за вічну пам’ять тих сміливих людей, які на шляху до 23-ої річниці незалежності України боролися і вимагали законного для українського народу права жити у вільній, демократичній та єдиній країні.
         
Також, із нагоди Дня Державного Прапора, 23-ї річниці Незалежності України. представники духовенства, влади, жителі міста поклали квіти до пам’ятників і пам’ятних знаків Тараса Шевченка, Ярослава Стецька, Ярослави Стецько, В’ячеслава Чорновола та Степана Бандери.
      
Ірина Скоробагата
прес-служба Тернопільської єпархії