Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 серпня 2014 р.

Юраш: Більшість у МП боїться будь-яких змін

Москва за допомогою проміжної фігури намагається заперечити суспільний тренд, який проявляється в об’єднанні церков. Митрополит Онуфрій не буде робити жодних реальних кроків у напрямку розширення діалогу між православною церквою різних патріархатів. Він буде продовжувати ту лінію, яка була заявлена протягом останніх місяців на вимогу проросійських партій. Про вибір головою УПЦ МП митрополита Онуфрія "Погляду" коментує релігієзнавець Андрій Юраш.

«Москва намагається вплинути на об’єднавчі процеси, які відбуваються в Україні, законсервувавши проміжну особистість, яка не буде робити жодних радикальних кроків. Те, що головою УПЦ МП вибрали митрополити Онуфрія, означає, що більшість у МП боїться будь-яких змін. Це перехідний момент в українській православній церкві. Хоча 48 голосів – це більшість, проте вона не абсолютна і це не робить цю ситуацію безнадійною», - говорить Андрій Юраш.

На думку релігієзнавця, потрібно посилювати заходи на парафіяльне духовенство і вимагати, аби церква своє місце намагалась співвіднести з тим, чого хоче суспільство.

«Місія цього митрополита, проти якої він очевидно не буде заперечувати, – це концепція приєднання української православної церкви до Московського патріархату. Це подає сигнал для українців показати свою позицію у цьому питанні», - підсумовує Андрій Юраш.

Нагадаємо, сьогодні головою УПЦ МП було обрано митрополита Онуфрія, якого вважають проросійським ставлеником.