Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 24 серпня 2014 р.

Греки не побачили цього року «змійок Богородиці»

За інформацією агентства церковних новин "Ромфея", жителі грецького острова Кефалонія стурбовані тим, що цього року в Успенський піст не з'явилися знамениті «змійки Богородиці». Змійки з'являються щороку в селах Маркопуло та Аргініл на Преображення Господнє (6 серпня) і залишаються до свята Успіння Пресвятої Богородиці (15 серпня). 

Від звичайних змій вони відрізняються тим, що мають на голові невелике зображення хреста. У ці дні змійки не є небезпечними. Вони вповзають до церкви, збираються навколо ікони Божої Матері та на неї, віруючі беруть їх в руки. 

За переказами, коли пірати напали на місцевий монастир, черниці благали Богоматір перетворити їх на змій, щоб уникнути безчестя. Відомий факт. Коли змійки не з'явились 6 серпня 1953, то вже 12 серпня на Кефалонії стався потужний землетрус (7,2 бали за шкалою Ріхтера). 

Цього року сильні підземні поштовхи в січні і лютому також привели до серйозних руйнувань на острові. У кефалонской традиції "змійками Богородиці" називають вужів виду кавказька або звичайна котяча змія (Telescopus fallax). 


Для людини цей вид небезпеки не представляє. Час вилуплення молодняку в жаркій Греції припадає на початок серпня. Харчуються змійки ящірками та гекконами, в пошуках яких можуть заповзати на стіни. 

Іноді котяча змія селиться поблизу житла людини, але у міру зростання надає перевагу кам'янистим ділянкам із рідкісною травою і чагарниками. У жарку пору року веде переважно сутінковий і нічний спосіб життя. Виростає до довжини більше метра.