неділя, 24 серпня 2014 р.

Греки не побачили цього року «змійок Богородиці»

За інформацією агентства церковних новин "Ромфея", жителі грецького острова Кефалонія стурбовані тим, що цього року в Успенський піст не з'явилися знамениті «змійки Богородиці». Змійки з'являються щороку в селах Маркопуло та Аргініл на Преображення Господнє (6 серпня) і залишаються до свята Успіння Пресвятої Богородиці (15 серпня). 

Від звичайних змій вони відрізняються тим, що мають на голові невелике зображення хреста. У ці дні змійки не є небезпечними. Вони вповзають до церкви, збираються навколо ікони Божої Матері та на неї, віруючі беруть їх в руки. 

За переказами, коли пірати напали на місцевий монастир, черниці благали Богоматір перетворити їх на змій, щоб уникнути безчестя. Відомий факт. Коли змійки не з'явились 6 серпня 1953, то вже 12 серпня на Кефалонії стався потужний землетрус (7,2 бали за шкалою Ріхтера). 

Цього року сильні підземні поштовхи в січні і лютому також привели до серйозних руйнувань на острові. У кефалонской традиції "змійками Богородиці" називають вужів виду кавказька або звичайна котяча змія (Telescopus fallax). 


Для людини цей вид небезпеки не представляє. Час вилуплення молодняку в жаркій Греції припадає на початок серпня. Харчуються змійки ящірками та гекконами, в пошуках яких можуть заповзати на стіни. 

Іноді котяча змія селиться поблизу житла людини, але у міру зростання надає перевагу кам'янистим ділянкам із рідкісною травою і чагарниками. У жарку пору року веде переважно сутінковий і нічний спосіб життя. Виростає до довжини більше метра.