Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 20 вересня 2014 р.

Ченці монастиря УАПЦ продовжують будуватися

На початку червня 2014-го року, з благословення священноархимандрита Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря — Високопреосвященнійшого владики Андрія, митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ, стараннями намісника обителі — архимандрита Олексія та братії, було розпочато будівництво нового келійного корпусу для проживання насельників монастиря.

За планом, який розробив ще приснопам’ятний ігумен Никон, новий корпус вимурувано впритул до, вже існуючого, старого братського будинку, який тепер затісний для братії, і ці дві будівлі мають бути об’єднані в одну. На даному етапі ведуться роботи над зведенням даху з мансардним поверхом.

В об’єднаних будівлях заплановано такі приміщення: підвал, для зберігання продуктів; на першому поверху — прихожа, кухня, трапезна на 50 чоловік (для прийняття паломників), бібліотека, кабінет з покоями намісника та санвузли; на другому поверху — службове приміщення (кладовка), коридор і дев’ять братських келій; на третьому, мансардному, поверху — п’ять келій.

Будівництво даного корпусу ведеться завдяки невтомній праці та підтримці пана Тараса Жмудика, який безкоштовно (в якості пожертви) виконує обов’язки прораба, економа монастиря — п. Романа Процака та жертовності прихожан нашої обителі.

Паралельно з будівництвом корпусу, завдяки спонсорській допомозі де-яких наших прихожан, братія провела оновлення зовнішньої сторони Спасо-Преображенського храму.

Також, з благословення владики Андрія, стараннями намісника монастиря та за фінансовою допомогою парафій де-яких деканатів єпархії, виготовляється проектно-кошторисна документація для будівництва головного соборного Преображенського храму Угорницької обителі.