Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 19 вересня 2014 р.

Музеї історії релігії у Львові влаштував майстер-клас «Доторкнись до експоната» для дітей з вадами зору

Проблеми доступу інвалідів до музейних та культурних цінностей України ще далекі від свого вирішення, тому однією з перших спроб зрушити цю справу є проект «Музеї без бар’єрів. Коаліція польських та українських музеїв для професійного обслуговування неповносправних відвідувачів», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Цей проект реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007 – 2013, спрямованої на формування нових навчально-освітніх рішень у сфері доступності до культури осіб з особливими фізичними потребами. Мета проекту – мінімізувати  бар’єри з доступу до надбань культури людей з вадами зору, слуху, руху, завжди пам’ятаючи, що  працюємо не для неповносправних, а з неповносправними.

Чотири львівські музеї, серед яких Музей історії релігії, на початку вересня в Регіональному музеї міста Стальова Воля (Польща) підписали Угоду про наміри щодо співпраці в ході реалізації проекту «Музеї без бар’єрів». Це дасть можливість готувати музейних працівників до обслуговування  неповносправних осіб.

Музеї історії релігії у Львові влаштував майстер-клас «Доторкнись до експоната» для дітей з вадами зору
Певні зрушення у музейників уже є. Так, у Музеї історії релігії відбувся майстер-клас «Доторкнись до експоната» для учнів школи-інтернату з вадами зору. В експозиційних залах, екскурсоводи детально описували експонати, а незрячі діти мали можливість потримати в руках глиняні вироби часів трипільської культури, вишиті рушники, чимало інших речей із фондової колекції музею.

9 жовтня 2014 р. у Львові відбудеться друга зустріч польських і українських музеїв у рамках проекту «Музеї без бар’єрів…»