Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 23 вересня 2014 р.

Освячено ще один храм УАПЦ на Київщині.Фото

12 вересня 2014 року, з благословення Блаженішого митрополита Київського і всієї України Мефодія, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, відвідав село Оленівку Фастівського району на Київщині, де звершив чин освячення новозбудованого храму на честь святого Олександра Невського та очолив святу Божественну літургію.

Спільно з його преосвященством служили благочинний Фастівського району митрофорний протоієрей Георгій Кушнірюк, настоятель храму митрофорний протоієрей Василь Войтко та священики Фастівського благочиння.

Перед входом на церковне подвір’я владику Афанасія зустріли та тепло привітали на фастівській землі староста релігійної громади с. Оленівки Петро Декерук та діти, які вручили його Преосвященству коровай і виконали пісні про Україну. Владика ж, у свою чергу, привітав присутніх із значною подією в їхньому селі – освяченням Божого храму, який вони збудували своїми зусиллями та при фінансовій допомозі небайдужих до духовного відродження краю людей.

При вході до храму єпископа Афанасія зустрів благочинний митрофорний протоієрей Георгій Кушнірюк, який підніс преосвященному напрестольний хрест і запросив до храму звершити чин його освячення та очолити в ньому богослужіння.

Храм був заповнений вірянами, які прийшли розділити велику радість свого села зі своїм духовним отцем – настоятелем церкви Олександра Невського, митрофорним протоієреєм Василем Войтком, головою Фастівської РДА Євгеном Липовченком, сільським головою Олександром Паламарчуком, головою дослідного господарства с. Оленівки Віктором Греком, меценатом із Київа Михайлом Негоденком, депутатами сільської та районної рад, а також священиками з інших парафій Фастівського району.

У своїй проповіді під час літургії преосвященний владика Афанасій говорив про значення віри та Божого храму в житті кожної віруючої людини. Наголошував на тому, що криваві жертви, які несе український народ у війні за свою волю, не є даремними, а освячують і утверджують його майбутнє у вільній і неподільній Україні. Владика також закликав присутніх постійно молитися за воїнів, які захищають Вітчизну від лютого ворога, щоб молитва до Господа ніколи не припинялася, а ще з більшим натхненням та силою наростала, бо лише з палкою вірою в серці й молитвою ми будемо незламними як криця і викуємо свою перемогу та встановимо благословенний мир на рідній землі.

Владика Афанасій також передав жителям Оленівки вітання із великим святом у їхньому житті – побудовою та освяченням Божого храму, – від Предстоятеля Церкви, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, й побажання ревно милитися в храмі за спасіння своїх душ та Матір-Україну.

Після звершення Божественної літургії єпископ Афанасій відзначив церковними нагородами фундаторів і будівничих храму: орденом вмч. Георгія Побідоносця І-го ступеня – митрофорного протоієрея Георгія Кушнірюка, митрофорного протоієрея Василя Войтка, орденом вмч. Георгія Побідоносця ІІІ-го ступеня – Віктора Йордановича Грека, а орденом архістратига Михаїла І-го ступеня – Михайла Григоровича Негоденка. Також благословенними грамотами було нагороджено ряд активних учасників будівництва храму.

Благочинний Фастівського благочиння о. Георгій Кушнірюк та настоятель храму Олександра Невського о. Василь Войтко виголосили подячне слово єпископу Афанасію за візит та архіпастирські молитви і вручили букет червоних троянд.

Закінчилося урочисте богослужіння величною молитвою «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни…» та виголошенням многоліття Предстоятелю УАПЦ, Блаженнійшому Мефодію, митрополиту Київському і всієї України, преосвященному єпископу Афанасію, священству, присутнім, українському народу, владі, війську та всім православним християнам.

Потім владика Афанасій сфотографувався з вірянами на добру згадку та тепло попрощався з ними.