Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 3 вересня 2014 р.

У Чернівці привезуть мощі святого Максима Горлицького

Літургія та молебен перед іконою з мощами священномученика Максима Горлицького відбудеться 6 вересня у Чернівцях в університетському храмі Трьох Святителів.  Архиєрейська Літургія буде проведена з благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України в день пам’яті 100-річчя з дня смерті Максима Горлицького. Буковинців запрошують приєднатися до спільної молитви. Початок - о 9.00

Довідка:

Священномученик Горлицький Максим Сандович народився 1 лютого 1882 року в селі Ждиня. Він обрав тернистий шлях православного місіонера на рідній йому Лемківщині, де в ті часи ширився рух за повернення до Православ’я. 

У грудні 1911 отець Максим відслужив першу літургію в селі Граб. З цього дня почалася низка переслідувань і страждань священика. Незабаром в австрійську адміністрацію на нього було вчинено донос, що спричинило восьмиденний арешт та значний за розміром штраф призначений отцю Сандовичу. Вийшовши з в'язниці, отець Максим почав об'їжджати села в околиці. Поступово він став для своїх парафіян не просто священиком, але одним і визнаним духовним авторитетом.


Наступні роки отця Максима складались з череди арештів... З початком Першої світової війни Сандович був заарештований. 6 вересня 1914 року він був розстріляний на задньому дворі горлицького суду в присутності своїх близьких: вагітної дружини та батька. 

Отець Максим Сандович був одним з перших православних місіонерів серед лемків на території Австро-Угорської імперії. Його смерть спричинила спонтанне повернення лемків до Православ'я. Православні лемки завжди вважали отця Максима народним героєм, борцем за незалежність свого народу і своїм духовним наставником. На його честь складали пісні й вірші. Рішенням Священного Синоду Польської Автокефальної Православної Церкви від 7 липня 1994 мученика Максима Сандовича було зачислено до лику святих.