Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 20 вересня 2014 р.

Делегація Київського Патріархату зустрілась із Кличком

19 вересня 2014 року, у Київській міській державній адміністрації відбулась зустріч представників Церков і релігійних організацій з міським головою Віталієм Кличко. З благословення Святійшого Патріарха Філарета Українську Православну Церкву Київського Патріархату представляли перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк та заступник голови Відділу соціального служіння та благодійності протоієрей Сергій Дмитрієв. Священики розповіли про активну діяльність Церкви та заручились підтримкою влади.

На зустріч до мера прийшли представники найбільших конфесій України. Вони розповіли про власне бачення ситуації та допомоги тим, хто потребує, оскільки на сьогоднішній день Церкви і релігійні організації активно взялись за місію соціалізації та реабілітації біженців, що прибули з тимчасово окупованих територій. Натомість Віталій Кличко заявив, що відкритий до діалогу та «простягає руку допомоги кожному», сподіваючись на двосторонню співпрацю. За його словами, Церкви та релігійні організації відіграють дуже важливу роль у процесі психологічної та духовної реабілітації переселенців, надаючи і великий обсяг гуманітарної допомоги в зону АТО та постраждалим.

У свою чергу отець Сергій Дмитрієв розповів про масштабну акцію "Автопоїзд Миру та Єднання", яка була проведена в серпні спільно з представниками інших конфесій і релігій та громадськими діячами. Також він зазначив, що відтепер спільно з Відділом соціального служіння та благодійності працює Психологічна служба допомоги разом з психологами Майдану. Окрім того, тепер організовуються спеціальні практичні семінари для постраждалих.

Разом зі священнослужителями виступив Максим Потапчук, голова ініціативної групи «Київ Схід Діти», який організовує дозвілля та побут дітей-біженців. Він підкреслив, що готовий ділитись своїм досвідом, як організувати гуманітарну допомогу «з нуля» та підкреслив особливу роль Церкви в цьому процесі. Він переконаний, що саме завдяки священикам у активістів створюється можливість якомога ефективніше допомагати тим, хто потребує.

Віталій Кличко подякував всім учасникам зустрічі, зазначивши, що хоче зробити такі заходи регулярними, щоб вирішувати проблеми разом. Також він поділився контактами Штабу допомоги, який постійно діє при Центральному залізничному вокзалі у Києві. Туди можна звертатись на другому поверсі самого вокзалу або ж за телефоном: (044) 481-14-92. Додатково можна звертатись до Київського департаменту з питань соціального захисту за телефоном: (044) 408-39-74.

Незабаром планується створення бази даних контактів Церков і релігійних організацій на сайті КМДА, щоб кожен бажаючий міг побачити та звернутись за необхідністю.