Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 5 вересня 2014 р.

З Московської духовної семінарії звільнили скандального протодиякона Кураєва

Ректор Московської духовної академії архієпископ Верейський Євген підписав наказ про припинення трудового договору з протодияконом Андрієм Кураєвим. Копію документа Кураєв опублікував у своєму блозі.  Як наголошується в документі, диякон, колишній професор кафедри церковно-практичних дисциплін, звільнений "у зв'язку із закінченням терміну обрання за конкурсом", при цьому Кураєв "бажання брати участь у конкурсі на заміщення посади науково-педагогічного працівника не виявив". 

Наприкінці 2013 року Андрій Кураєв був виключений з викладацького складу Московської духовної академії за нестандартні публікації в соціальній мережі. 

Тоді вчена рада констатував, що протодиякон регулярно виступає в засобах масової інформації та в блогосфері з епатажними публікаціями і що його діяльність в цих галузях залишається в низці випадків скандальною і провокаційною. 

В рішення ради також зазначалося, що отцю Андрію вже було зазначено на утримання його публічних висловлювань на вченій раді 12 березня 2012 року. 

Сам Андрій Кураєв, коментуючи цей документ, заявляв, що здивований таким рішенням, так як не було висловлено претензій по суті, тобто богословських, ні до книг, ні до академічних лекцій.

Раніше, в 2012 році, вчена рада МДА звертала увагу на його позицію в питанні про метод покарання Pussy Riot.