Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 30 вересня 2014 р.

Києво-Печерську лавру українізують Шевченком


З відкриттям пам'ятної дошки Тарасові Шевченку Києво-Печерська лавра стане більш українською. На цьому наголосив ініціатор ідеї, голова громадського оргкомітету та засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко на відкритті пам'ятного знаку, інформує прес-служба політика. 

«Про необхідність повернення Тараса Шевченка в Києво-Печерську лавру говорилося вже не одне десятиліття, і нарешті нам спільно вдалося це зробити без залучення бюджетних коштів та чиновників... Сподіваємось, що з поверненням Шевченка в лавру та відкриттям пам'ятного знаку на його честь Києво-Печерська лавра стане більш українською», – зазначив Томенко. 

Він звернув увагу, що пам’ятний знак зроблений у такий спосіб, що кожен може умовно доторкнутися до місця роботи Шевченка, копії його мольберта, порівняти, як з плином часу змінилася Церква Всіх Святих, яку він малював у 1846 році, і територія навколо неї. 

Проект реалізовано за кошти меценатів та членів Громадського оргкомітету. Пам'ятний знак виготовлено Творчою майстернею Олеся Сидорука та Бориса Крилова.