Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 3 вересня 2014 р.

Патріарх Філарет освятив у Києві пам’ятник Небесній сотні

3 вересня, у Києві глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет відкрив та освятив пам’ятний знак Героям Небесної сотні. Свідком події став репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

Пам’ятник у вигляді козацького хреста з викарбуваним тризубом встановили на території Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова. Перед відкриттям Національний академічний український народний хор ім. Григорія Верьовки виконав гімн України, а після освячення патріарх Філарет провів молебень за вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної сотні. Захід був багатолюдним, до пам’ятника прийшли студенти, політики, діячі науки та культури.

Звертаючись до присутніх, патріарх Філарет зазначив, що Росія фактично здійснила агресію проти України, порушивши міжнародні та моральні норми. Тож українські сини, подолавши страх на Майдані, сьогодні захищають батьківщину на Сході. Колись братню державу Росію Філарет порівняв з Каїном, який вбив свого брата Авеля. Втім, за словами патріарха, Україна стоїть на боці правди, тож немає сумніву у нашій перемозі.

«Цілому світові відомо, що в Україні Росія є агресором. Нас закликають до миру. Ми миролюбний народ, але нам не потрібен мир в неволі, в рабстві, в окупації. Такий мир ми не сприймаємо. Ми співаємо в гімні «душу і тіло ми положемо за нашу свободу». Ось і прийшов час виконати те, що ми співаємо. І наші кращі сини з усієї України віддають своє життя на теренах Донбасу. Ми повинні твердо знати, що Україна стоїть на боці правди і з нею Бог. Ми не маємо ніякого сумніву, що перемога буде нашою, бо не може зло перемогти добро. Ніяка сила не може перемогти Бога. Ніхто із нас не повинен мати сумніву в нашій перемозі, нехай нові каїни трясуться», – наголосив глава УПЦ КП.