Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 20 вересня 2014 р.

У Далласі відбулася V Асамблея канонічних єпископів США

З 15 по 18 вересня 2014 року в Далласі (Техас) відбулася V Асамблея канонічних православних єпископів США, в роботі якої взяли участь 38 архіпастирів з різних юрисдикцій, що мають свої парафії в Сполучених Штатах Америки.

Перед початком Асамблеї 15 вересня пройшло засідання виконавчого комітету, члени якого визначили порядок денний Асамблеї. Увечері того ж дня відбулася панельна дискусія, в якій взяли участь близько двохсот представників духовенства і мирян, які мали змогу поставити запитання про роботу Асамблеї і проблем, які стоять перед Православ'ям в сучасному світі.

Від імені Асамблеї на запитання присутніх відповіли глава Константинопольської архієпископії в США архієпископ Димитрій, секретар Асамблеї єпископ Василій (Антіохійська архієпископія США), Керуючий Патріаршими парафіями Московського Патріархату в США єпископ Іоан, єпископ Миколай (Румунський Патріархат в США) і єпископ Григорій (Карпаторуська єпархія Константинопольської архієпископії).
В ході сесій Асамблеї ієрархи заслухали звіти про роботу профільних комітетів і асоційованих з Асамблеєю неурядових благодійних організацій. Також архіпастирі висловилися з проблем християн в сучасному світі і військових конфліктів на Близькому Сході і Україні.

Асамблея пройшла в новому форматі, оскільки раніше в ній брали участь також ієрархи з Канади і Південної Америки, які, згідно з рішенням Наради Предстоятелів Православних Церков, що пройшла в березні 2014 року в Стамбулі, об'єдналися в самостійну регіональну Асамблею.

Головуючий на Асамблеї архієпископ Димитрій представив двох нових співголів - обраних главою Антіохійської архієпископії в США митрополита Йосифа і призначеного цього року Керуючим Патріаршими парафіями в США єпископа Наро-Фомінського Іоана, а також призначеного в червні цього року окормлювати парафії Грузинського Патріархату в США єпископа Саву.

На завершення роботи Асамблеї єпископ Іоанн представив увазі присутніх ієрархів документний фільм Голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополита Волоколамського Іларіона «Православ'я в Америці», прем'єра якого відбулася на російському телебаченні в кінці серпня нинішнього року.

Редація інтернет-проекту «Помісна Церква» пропонує своїм відвідувачам переглянути цей фільм. Його зміст свідчить, що плани Руського миру"сягають далі Донбасу, аж до Америки.