Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 20 вересня 2014 р.

Видубицький монастир відсвяткував храмове свято

19 вересня – спомин чуда святого архистратига Михаїла в Хонах. Цього дня Михайлівський Видубицький чоловічий монастир міста Києва святкує своє престольне свято – древній храм цієї чернечої обителі названий на честь святого архистратига Божого Михаїла.У день храмового свята древню обитель столиці відвідав Священноархимандрит монастиря - Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятеля Церкви біля монастирської брами зустрів намісник обителі митрополит Епіфаній та діти недільної школи хлібом-сіллю.

Під час Божественної літургії Святійшому Патріарху співслужили намісник Видубицького Михайлівського монастиря митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, єпископ Вишгородський Агапіт, намісник Феодосіївського чоловічого монастиря архімандрит Макарій, братія обителі та запрошене духовенство.

Після заамвонної молитви Святійший Патріарх Філарет звернувся до пастви зі словом проповіді та вітанням з нагоди храмового свята.

Звертаючись до вірян, Cвятійший Патріарх сказав, що кожного разу, коли звершується богослужіння у цьому монастирському храмі й звідси до Бога лунає молитва, то кожного разу приходить на згадку чудо святого архистратига Михаїла, яке він вчинив вдавнину. Також Патріарх наголосив на тому, що згадуване чудо відбулося давно, але й зараз святий архистратиг Михаїл творить чудеса:

 «Михайлівський Золотоверхий собор зруйнували, але прийшов час і за молитвами святого архистратига Михаїла Михайлівський собор знову повстав. Це відбулося на наших очах. Ми повинні знати і твердо вірити, що Господь промишляє не тільки над кожним народом, а й над кожною людиною. Тому не треба турбуватися, треба молитися, щоб Господь послав своїх ангелів і ними позбавив нас від усякого зла. 

От і зараз Україна переживає важкі часи, тому що йде неоголошена війна. У багатьох людей опускаються руки, слабіє дух – що буде далі? Від чого слабіє Дух? Від того, що ми думаємо, що перемога залежить від зброї та армії. Так, залежить і від армії, і від зброї. Але найперше перемога залежить від Бога. Слід твердо знати, що Господь допоможе нам перемогти не силою зброї, а силою віри».

На завершення богослужіння відбувся святковий Хресний хід навколо храму. З паперті Святійший Владика ще раз привітав братію та прихожан з храмовим святом та побажав Божого благословення та миру. Завершилося богослужіння молитвою до святого архистратига Михаїла та многоліттям.

Напередодні, 18 вересня ввечері, намісник монастиря митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній у співслужінні братії монастиря звершив у храмі Всенічне бдіння.

За матеріалами видання "Київські єпархіальні відомості": online-часопис Переяслав-Хмельницької єпархії (Київська область) УПЦ Київського Патріархату.